بيشتر
1399/3/17 شنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان خبرداد؛ 170 روشندل عضو کتابخانه مرکزی استان سمنان هستند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از عضویت 170 روشندل در بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی این استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان  به‌منظور برگزاری دهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، فعالیت بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی این استان و استفاده از ظرفیت اداره کل بهزیستی برای برگزاری برنامه‌های شاخص فرهنگی با علیرضا ایزدپور، مدیرکل بهزیستی استان سمنان دیدار و گفتگو کردند.
حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه دهمین دور جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در حال برگزاری است خواستار همکاری اداره کل بهزیستی استان سمنان برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این جشنواره در این استان شد.
وی با تأکید بر اینکه فعالیت برای برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یک کار معنوی محسوب می‌شود عنوان کرد: آشنایی با سیره ائمه اطهار (ع) به‌ویژه امام رضا (ع) از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.
 شاکری از عضویت 170 روشندل در بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی این استان خبر داد و افزود: در طول سال برنامه‌های متنوع فرهنگی در این بخش برای نابینایان و کم‌بینایان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: 800 جلد کتاب بریل و هفت هزار عنوان کتاب صوتی در بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی  این استان وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که دوران کودکی بهترین دوران برای یادگیری است افزود: مهدهای کودک دارای پتانسیل بسیاری برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی هستند.
وی بابیان اینکه بهزیستی یکی از نهادهای انقلابی، پرتلاش و فعال جامعه است عنوان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی تأثیرگذار باشد.
در ادامه علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی استان سمنان ضمن بیان اینکه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید در تمامی نسل‌ها نهادینه شود تا بتوان جامعه‌ی سرشار از خلاقیت و ایده های نو داشت گفت: یکی از معیارهای پیشرفت هر جامعه میزان ساعت مطالعه افراد آن جامعه است.
وی همچنین در خصوص مساعدت و مشارکت در تأمین جوایز دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی برای معلولان و نابینایان اعلام آمادگی کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]