بيشتر

1399/5/4 شنبه نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ مشکلات کتابخانه‌های عمومی را در مجلس پیگیری خواهیم کرد نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی از پیگیری مشکلات کتابخانه‌های عمومی و کتابداران در مجلس خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ محمدرضا خور سندی، مسئول حراست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان؛ عبدالعظیم عظیمی نژاد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر؛ نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه؛ امیر ابراهیم شریفی، مسئول پایگاه بسیج امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و کارشناس مسئول امور مالی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و محسن عزیزی منش، کارشناس مسئول امور همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به‌منظور پیگیری مشکلات کتابداران و کتابخانه‌های عمومی این استان با عباس گلرو، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه دیدار و گفتگو کردند.
عباس گلرو نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی از پیگیری مشکلات کتابخانه‌های عمومی و کتابداران در مجلس خبر داد و گفت: تعدادی از نمایندگان این موضوع را در مجلس مطرح و پیگیر رفع مشکلات هستیم.
وی ضمن قدردانی از کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان گفت: جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی بر کسی پوشید نیست و همه افراد در هر جایگاهی مدیون کتاب هستند.
 گلروبا تأکید بر اینکه انسان‌ها می‌توانند با قدم زدن در کتابخانه لذت ببرند بیان داشت: توجه به این مکان فرهنگی ضروری است.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص کتاب افزود: ایشان بسیار به بحث کتاب اهمیت می‌دهند و بسیار مطالعه می‌کنند.
وی افزود: پایه مشکلات اقتصادی ما ریشه فرهنگی دارد و همه می‌بایستی در زمینه رفع مشکلات فرهنگی تلاش نماییم.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که فرهنگ و اقتصاد در اولویت کاری بنده است اظهار داشت: بعد از انتخابات زمانی که متوجه مشکلات کتابداران و کتابخانه‌های عمومی استان شدم در مجلس تذکر دادم و این موضوع را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مطرح کردم و همچنان پیگیر رفع این مشکلات خواهم بود.
 گلرو بابیان اینکه در دوران آموزشی کودکان و نوجوانان کتاب‌های فراوانی را درزمینه‌های گوناگون مطالعه می‌کنند گفت: باید خروجی فعالیت‌های فرهنگی در سطح جامعه مشاهده شود.

در ادامه حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه در استان سمنان 145 نفر مشغول ارائه خدمات در کتابخانه‌های عمومی و ستادی به مراجعه‌کنندگان هستند گفت: در این استان 71 باب کتابخانه وجود دارد.
وی از عضویت 57 هزارو 824 نفر در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد و گفت: یک‌میلیون 104 هزارو 340 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از راه‌اندازی کتابخانه جدید شهرستان مهدی‌شهر خبر داد و گفت: این کتابخانه در حال تجهیز است و تا چند ماه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.
شاکری از تعطیلی کتابخانه عمومی آیت‌الله فیض سرخه‌ای در شهرستان سرخه خبر داد و عنوان کرد: این کتابخانه به علت قدمت بسیار بالا و مشکلات عمرانی در حال حاضر تعطیل است و امیدواریم تا پایان مردادماه سال جاری این کتابخانه به مکان جدیدی انتقال پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یک‌نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود افزود: این نهاد دارای بودجه پایدار نیست و حقوق کم و نداشتن مزایا از مهم‌ترین مشکلات کتابداران است.
شاکری از فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد و گفت: روستای مومن‌آباد در سه سال متوالی موفق به کسب مقام در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شد، همچنین تاکنون روستاهای لاسجرد و افتر هم در این جشنواره موفق به کسب مقام شدند.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان پرداخت سهم قانونی نیم درصد شهرداری‌ها به انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: این اعتبار برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی همان شهر هزینه می‌شود.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]