بيشتر
خبرهای شهرستان گرمسار
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرمسار مطرح کرد؛ تأسی از فرهنگ رضوی موجب نجات بشر است رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرمسار با اشاره به این مطلب که تأسی از فرهنگ رضوی موجب نجات بشر است گفت: برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین (ع) به‌ویژه حضرت امام رضا (ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای باشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، فتحعلی عباسپور، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرمساردر گفتگویی بیان داشت: در فرهنگ و باور دینی ما، کتاب عنصری بسیار بااهمیت و ارزش‌آفرین، میراثی جاودان و مطالعه و انس با آن نردبانی مطمئن برای رسیدن به رشد و کمال و فرهیختگی است.
وی با اشاره به این مطلب که تاریخ هیچ تمدنی خالی از کتاب وکتابخوانی نبوده است عنوان کرد: همه فرهنگ‌ها با کتاب آغاز می‌شوند و با کتاب رشد می‌کنند ودراین میان آیین مقدس اسلام بیشترین بهره را از کتاب برده است.
 عباسپور افزود: پیامبر عظیم الشان اسلام رسالتش را با فرمان خواندن از سوی خداوند آغاز کرده و در همین دین مقدس است که خداوند منان به قلم سوگند یاد می‌کند و معجزه آخرین فرستاده‌اش را یک کتاب جهت هدایت انسان‌ها قرار می‌دهد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرمسار با تأکید بر اینکه اهل‌بیت (ع) معدن علم بودند اظهار داشت: بی‌تردید زمانی که سرمایه معنوی و علمی افراد افزایش یابد، عزت و اعتمادبه‌نفس آن‌ها نیز غنی‌شده، ظرفیت‌های انسان ارتقاءمی‌یابد و روبه‌رو شدن با شرایط سخت، بسیار آسان می‌شود.
عباسپور در خاتمه با اشاره به این مطلب که  دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی تا آخر تیرماه سال جاری برگزار می‌شود خواستار مشارکت مردم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این جشنواره بزرگ در شهرستان گرمسار شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]