بيشتر
1399/3/10 شنبه مسئول زكات شهرستان گرمسارمطرح کرد؛ برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی نقش به سزایی در رشد بصیرت شرکت‌کنندگان دارد مسئول زكات شهرستان گرمسار با اشاره به این مطلب که برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی دربگیری طیف گسترده سنی در فرهنگ‌سازی ناب اسلامی ، رشد بصیرت و معرفت شرکت‌کنندگان تأثیر بسزایی خواهد داشت گفت: فرهنگ رضوی باید در جامعه به‌صورت جامع و برنامه‌ریزی‌شده اشاعه و توسعه داده شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حجت‌الاسلام محمدپارسانیا، مسئول زكات شهرستان گرمسار در گفتگویی ضمن بیان اینکه کتاب بهترین دوست انسان است که هرگز آسیبی به او نمی‌رساند بیان داشت: یکی از شاخص‌های توسعه در هر کشوری میزان علاقه‌مندی مردم به کتاب و مطالعه است.
وی افزود: زمانی که معجزه پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) کتاب قرار داده می‌شود، خداوند اهمیت مطالعه و تفکر را به بندگانش متذکر شد.
مسئول زكات شهرستان گرمسار با تأکید بر اینکه کتاب می‌تواند بهترین دوست انسان باشد و مانند چراغی مسیر درست زندگی را به نوجوانان و جوانان نشان دهد تا به بیراهه نروند اظهار داشت: سیره اهل‌بیت به‌عنوان اسوه حسنه مبین این نگرش است که کتاب‌خوانی و مطالعه سیره نبوی و علوی و رضوی ما را به الگوهای دینی نزدیک می‌کند و بسیاری از آسیب‌های ممکن در زندگی فردی و اجتماعی را از جلوی ما بر خواهد داشت.
پارسا نیا تصریح کرد: ترویج معارف اهل‌بیت به‌ویژه امام رضا (ع) وظیفه‌ای مهم و سنگین است و برای تحقق این مهم باید همه دستگاه‌های فرهنگی تلاش کنند
وی در خاتمه با تأکید بر بی‌نهایت بودن علم، گفت: آنچه در تعالیم دینی به ما آموختند این است که انسان باید تا لحظه آخر زندگی مادی خود در فراگیری علم سودمند بکوشد و تلاش کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]