بيشتر

1399/4/9 دوشنبه امام‌جمعه دامغان مطرح کرد؛ جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است امام‌جمعه دامغان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمد سلطانیه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسینیان به‌منظور هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی دامغان دیدار و گفتگو کردند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسینیان امام‌جمعه دامغان با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی بیان داشت: بی‌شک، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع)، الگوبرداری عموم مردم از سبک زندگی امام رضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت شاه‌چراغ (ع) خواهد بود
وی افزود: بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل‌اثبات بوده و کمک شایانی به باور دینی، پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد و بی‌شک انس و محبت مردم به امام رضا (ع) سبب استقبال مردمی از این جشنواره در رده‌های سنی مختلف خواهد شد.
امام‌جمعه دامغان با اشاره به جایگاه مهم کتاب، کتاب‌خوانی و اهدای کتاب اظهار داشت: هیچ مقوله‌ای و هیچ وسیله‌ای جای کتاب را نمی‌گیرد.
وی با تأکید بر اینکه اهدای کتاب یک سنت حسنه است خواستار اهدای کتاب‌های خوانده‌شده به کتابخانه‌های عمومی و نگه نداشتن آن در خانه شد.
در ادامه حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که بی‌شک بهترین روش برای آشنایی با تاریخ، فرهنگ، سیاست، طرز فکر و سرگذشت انسان‌های مختلف کتاب‌خوانی است بیان داشت: یک جامعه زمانی برخوردار از فرهیختگی است که افراد حاضر در آن به کتاب و کتاب‌خوانی اهمیت دهند و آن‌ راجزو اولویت‌های خود قرار دهند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]