بيشتر
خبرهای شهرستان شاهرود

رییس مجمع نمایندگان استان سمنان ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ نمایندگان استان سمنان در جذب بودجه و اعتبارات یک صدا هستند رییس مجمع نمایندگان استان سمنان ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که نمایندگان استان سمنان در جذب و بودجه اعتبارات یک صدا بوده و تعامل خوبی بین آن‌ها وجود دارد گفت: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد تا طرح و پیشنهادهای نهاد را به صورت طرح بررسی و تصویب کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان،حسین شاکری،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان و سید ابراهیم موسوی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود به منظور بررسی مشکلات کتابخانه ها و کتابداران با علی اصغر خانی، رییس مجمع نمایندگان استان سمنان  ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
علی اصغر خانی رییس مجمع نمایندگان استان سمنان  ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی گفت: نمایندگان استان سمنان در جذب بودجه و اعتبارات برای توسعه استان یک صدا بوده و تعامل خوبی بین آن‌ها وجود دارد .
خانی تاکید کرد: تعادل و تعامل بین نمایندگان استان سمنان باید در بین دستگاههای اجرایی نیز تسری یابد تا با این تفکر مشکلات را  کاهش دهیم.
 وی  افزود: بایستی برای ارتقای وضعیت مالی و معیشتی کتابداران کشور طرح ها و پیشنهاد های کارشناسی شده  توسط دبیرکل  نهاد کتابخانه های عمومی کشور جمع بندی و ارائه شود تا  با کمک نمایندگان در صحن مجلس بصورت طرح بررسی و تصویب شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه شهرستان میامی در شرق استان سمنان ادارات نیمه جانی دارد و باید همگان برای ارتقا و بهبود وضعیت این شهرستان تلاش مضاعف کنند، تاکیدکرد:رشد و توسعه بسطام ،مجن ، کلاته خیج و دیگر شهرهای این استان تا حدودی قابل قبول است .
وی ادامه داد: به دلیل مسافت اندک شهرستان میامی با شاهرود نیروهای جوان و کار آمد در این شهرستان ماندگاری ندارند که باید برای این موضوع تدبیری اندیشه شود .
خانی  تعامل مدیران دستگاههای اجرایی با نمایند گان استان سمنان  را در پیشبرد سریع اهداف و برنامه ها بسیار موثر دانست.
در ادامه حسین شاکری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان  ضمن بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی مردمی و غیر دولتی است که از بودجه عمومی کشور استفاده نمی کند، بیان داشت:عمده اعتبارات نهاد کتابخانه های عمومی از واریز نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و کمک‌های وزارت ارشاد  تامین می شود.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان ضمن دعوت از  نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان برای تشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان استان و دبیر کل نهاد عنوان کرد:تشکیل این جلسه می تواند زمینه خوبی برای برسی مشکلات وآگاهی نمایندگان  مجلس از مسائل باشد.
وی تصریح کرد: پیشنهادها و طرح هایی برای حل مشکلات مالی نهاد وجود دارد.
شاکری از فعالیت  ۲۰ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی  در شهرستان شاهرود خبر داد وگفت:  14هزار نفر عضو این کتابخانه ها هستند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]