بيشتر

1399/4/14 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان مطرح کرد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی موجب نهادینه شدن سیره و روش امام رضا (ع) می شود مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی مهمترین عامل در نهادینه نمودن سیره و روش امام رضا (ع) است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان،  نشست کتابداران کتابخانه مرکزی استان سمنان با حضور حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی  استان سمنان؛ قاسم رؤفی،کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان و حنیفه صفری، رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان با محوریت هرچه باشکوه تر برگزارشدن جشنواره کتابخوانی رضوی و بررسی مشکلات این کتابخانه برگزارشد.
 حسین شاکری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان آینده سازان کشور هستند بیان داشت: اصلی ترین هدف نهاد کتابخانه های عمومی نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کودکان و نوجوانان است.
 شاکری افزود: هر چقدر مردم را به سمت کتاب هدایت کنیم گامی ارزشمند در مسیر تعالی فرهنگی جامعه و توسعه برداشته ایم.
وی با بیان اینکه کتاب بهترین ابزار برای کسب دانش است، اظهار داشت: تاثیر کتاب بر رویدادهای جامعه و همچنین افراد اجتماع بر هیچ احدی پوشیده نیست.
 شاکری با بیان اینکه کتاب در حوزه مدیریت و دانش نقش انکارناپذیری دارد،  عنوان کرد: برای هیچ مسئله ای در دنیا بن بست وجود ندارد و یکی از راه های خروج از بن بست مطالعه کتاب است.
   مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان کتاب و کتابخوانی را جزو ضروریات زندگی هر انسانی دانست و گفت: تقویت بنیه‌های فرهنگی جامعه اهمیت ویژه ای دارد که توجه ویژه به این مسائل فرهنگی باعث تسریع در کارهای عمرانی و زیرساختی شده و مردم را به آینده امیدوارتر می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت برای برگزاری جشنواره رضوی یک توفیق الهی محسوب می شود از کتابداران خواست برای هرچه باشکوه تر برگزارشدن این جشنواره تلاش کنند.
در ادامه حنیفه صفری رئیس  کتابخانه مرکزی استان سمنان از عضویت 9هزارو 793نفر در این کتابخانه خبر داد و گفت:از این شمار  170نفر روشندل هستند که  ازبخش  کم بینایان و نابینایان خدمات کتابخانه ای دریافت می کنند.
 وی با اشاره به این مطلب که 117هزارو 191جلد کتاب در کتابخانه مرکزی استان سمنان وجود دارد افزود: از این تعداد 800 جلد کتاب بریل و هفت هزار عنوان کتاب صوتی برای بخش کم بینایان و نابینایان می باشد.
 رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان با بیان اینکه  هم اکنون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بخش‌های سالن های مطالعه  خواهران و برادران و vip  با 50درصد ظرفیت به روی علاقمندان گشوده است  بیان داشت:در حال حاضر بخش نابینایان تطیل می باشد و خدمات فرهنگی این بخش  توسط کتابدار مربوطه  به صورت دورکاری و در فضای مجازی  انجام می شود.
 صفری افزود: داشتن ماسک برای حضور مراجعه کنندگان به کتابخانه و سالن های مطالعه ضروری است.در خاتمه کتابداران در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]