بيشتر
خبرهای شهرستان شاهرود
امام‌جمعه بیارجمند مطرح کرد؛ جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای افزایش آگاهی از سیره ائمه اطهار (ع) است امام‌جمعه بیارجمند برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصت مناسبی برای افزایش معلومات و آگاهی مردم از سیره زندگانی ائمه اطهار (ع) دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست انجمن کتابخانه‌های بخش بیارجمند با حضور
حضور حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی، امام‌جمعه بیارجمند؛ روح‌الله کریمی، بخشدار بخش بیارجمند؛ رضا مهدیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود دیگر اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیارجمند برگزار شد.
 حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی امام‌جمعه بیارجمند با اشاره به برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی بیان داشت: برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصت مناسبی برای افزایش معلومات و آگاهی مردم از سیره زندگانی ائمه اطهار (ع) است.
 وی بابیان اینکه مطالعه منابع  این جشنواره در اجرای سبک زندگی اسلامی تأثیر بسزایی دارد افزود: اگر بخواهیم برای سرفصل‌های زندگی خود الگویی پیدا کنیم هیچ جایی جز اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) وجود ندارد.
احمدی با اشاره به جایگاه بالای کتاب اظهار داشت: کتاب و کتاب‌خوانی یکی از مسائل بسیار مهم است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود و جوانان، نوجوانان و حتی کودکان نیز باید به کتاب‌خوانی تشویق شوند و با علاقه‌مندی کتاب‌ها را مطالعه کنند.
در ادامه روح‌الله کریمی بخشدار بخش بیارجمندکتاب را مایه پیشرفت و ترقی جوامع بشری دانست.
وی از اعضای انجمن کتابخانه‌های بخش  بیارجمندخواست با حضور پرشور در برنامه‌های کتاب محور در پیشبرد اهداف فرهنگی کتابخانه‌های بخش بیارجمند  بیش‌ازپیش مشارکت کنند.
در ادامه رضا مهدیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود نیز کتاب‌خوانی را از ارزش‌های اساسی جوامع عنوان کرد و گفت: برگزاری چنین جشنواره‌ای علاوه بر آشنایی انسان با سیره اهل‌بیت (ع) موجب جذب مخاطبان به کتابخانه می‌شود.
در ادامه سید ابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه شهرستان شاهرود با اشاره به فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها گفت: در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های متنوع فرهنگی توسط کتابداران در فضای مجازی در حال برگزاری است.
در خاتمه اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیارجمند در خصوص هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و بررسی مشکلات کتابخانه‌ها به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]