بيشتر
خبرهای شهرستان گرمسار

در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش ایوانکی مطرح شد؛ بهره‌مندی از معارف ائمه اطهار (ع) لازمه هدایت و سعادت جامعه است بخشدار ایوانکی با اشاره به این مطلب که بهره‌مندی از معارف ائمه اطهار (ع) لازمه هدایت و سعادت جامعه بوده گفت:می‌توان با الگو گرفتن از سیره‌های رفتاری و عملی ائمه اطهار (ع) زمینه ارتقای معنوی را فراهم آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش ایوانکی با حضور یوسف کلیچ، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی ایوان کی؛ حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار و دیگر اعضای انجمن کتابخانه عمومی ایوانکی با محوریت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی برگزار شد.
یوسف کلیچ رئیس انجمن کتابخانه عمومی ایوانکی با اشاره به این مطلب که متأسفانه ویروس کرونا موجب مشکلات بسیاری شد بیان داشت ظهور این ویروس به‌صورت گسترده در سراسر جهان موجب قرنطینه اجباری، تعطیلی مراکز آموزشی، فرهنگی هنری، ورزشی و حتی مراکز مهم مذهبی شد.
 وی با تأکید بر اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی با فعالیت در فضای مجازی سعی بر ارائه خدمات به مخاطبان داشتند اظهار داشت: خوشبختانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اولین ساعات قرنطینه اجباری با ایجاد کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی به فعالیت‌های متنوع فرهنگی پرداخت.
وی با اشاره به این مطلب که دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به‌طور کامل به‌صورت الکترونیکی در حال برگزاری است افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری این جشنواره عظیم گام بزرگی را در راستای ارتقاء دانسته‌های اقشار مختلف در حوزه دین وزندگی ائمه اطهار (ع) برداشته است.
 در ادامه حسن نورمحمدی دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار گفت: کتابخانه‌های عمومی در ایام تعطیلات مشغول فعالیت‌های متنوع فرهنگی مانند معرفی کتاب، قصه‌گویی، نقد و بررسی کتاب، آموزش روش‌های صحیح خوانی، سیر مطالعاتی و برگزاری دهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در شبکه‌ای اجتماعی بودند.
وی با تأکید بر اینکه تا پایان تیرماه امسال دهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به‌صورت الکترونیکی برای همه اقشار جامعه برگزار می‌شود خواستار همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره شد.
شایان‌ذکر است: در این نشست اعضاء انجمن کتابخانه عمومی ایوانکی در خصوص برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و همچنین در این نشست از سکینه پازکی مسئول کتابخانه و زینب کمیزی کتابدار کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی به جهت تلاش چشمگیر در فضای مجازی در حوزه تهیه پویش هر کتابدار یک کتابخانه و کسب رتبه برتر کشوری تجلیل و قدردانی شد.


 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]