بيشتر
150

133333
1397/10/19 چهارشنبه در کتابخانه مرکزی استان سمنان؛ کارگاه مادران قصه گو برگزارشد کارگاه مادران قصه گو در کتابخانه مرکزی استان سمنان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حنیفه صفری رئیس  کتابخانه مرکزی استان در حاشیه برگزاری این کارگاه ضمن بیان اینکه قصه‌ها و افسانه‌ها همواره در رشد و کمال ذهنی و فرهنگی انسان‌ها مؤثر بوده و به‌نوعی زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم، شیوۀ کار و تولید، اخلاق و اعتقادات هر جامعه را نشان داده‌اند بیان داشت: کتاب‌خوانی و قصه‌گویی باید از همان دوران طفولیت در عنصر زندگی هر فرد، جایی برای خود باز کند.
 وی با تاکید بر اینکه  وظیفۀ والدین تنها ایجاد اشتیاق به خواندن در کودکان نیست، بلکه آن‌ها باید برای تداوم کتاب‌خوانی در گروه‌های سنی برنامه‌هایی را پیش‌بینی کنند تا عادت به خواندن در دوران کودکی پایدار و نهادینه شود اظهار داشت: مسلماً مادرانی که خود وقت بیشتری را به کتاب و کتاب‌خوانی اختصاص می‌دهند می‌توانند بهترین مشاور برای کودکانشان باشند.
وی  افزایش علاقه‌مندی و آشنایی  مادران با کتاب را از مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه دانست و افزود: فرزندان نیز به تناسب این موضوع کتاب‌خوان خواهند شد.
صفری با بیان اینکه  با مطالعه پیام کتاب به مادران انتقال پیدا می‌کند و ارتباطات موضوعی در قصه‌گویی و رفتار مادران شکل خواهد گرفت، عنوان کرد: همچنین الفت‌پذیری بین مادر و فرزند افزایش خواهد یافت، چراکه هرچه صحبت و ارتباط کلامی بین مادر و فرزندان کمتر شود خود‌به‌خود و به‌طور غیرمستقیم آیندۀ رفتاری در بزرگ‌سالی فرزندان به خطر خواهد افتاد.
شایان ذکر است: این کارگاه  با همت  «مطهره پیمان خواه»و «مرضیه والی پور» برگزارشد.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 194