بيشتر
خبرهای شهرستان سرخه
120000000000
با همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه؛ آئین رونمایی از دوعنوان کتاب برگزارشد آئین رونمایی دوعنوان کتاب با همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه در فرهنگسرای باران برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آئین رونمایی از کتاب‌های «تربیت عبادی کودکان در اسلام» و «فقه تربیتی» با تحقیق و نگارش مهدی شکرالهی و تالیف علیرضا  اعرافی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه  و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و پایگاه خبری سورنیوز  با حضور نور علی غلامحسین نیا سماکوش، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان؛ محمد علی مویدی زاده، فرماندارشهرستان؛علی فیض،  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از فرهنگ‌ دوستان در فرهنگسرای باران شهرستان سرخه رونمایی شد.
فرماندار شهرستان سرخه در این مراسم با اشاره به این مطلب که مطالعه موجب توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می شود بیان داشت: ترویج فرهنگ مطالعه وظیفه همگانی است.
مویدی زاده  نقش کتابداران را در ترویج فرهنگ مطالعه مهم خواند و اظهار داشت: باید اطلاعات کتابداران به روز باشد.
در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های‌ عمومی استان سمنان در این آیین ضمن بیان اینکه  برگزاری نشست های رونمایی، نقد و بررسی کتاب نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد، بیان داشت: معرفی کتاب به نوعی بازاریابی فرهنگی است.
سماکوش با اشاره به این مطلب که  ترویج فرهنگ مطالعه یک وظیفه همگانی است، عنوان کرد: برای توسعه کتاب و کتابخوانی به کمک همه قشرها و خیران نیازمندیم.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه  گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی  موجب تشویق و حمایت از نویسندگان و شناساندن آثار آنان به مردم و اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی  می شود .
نسرین قلی بیک تصریح کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه درحال برگزاری است.
در ادامه مهدی شکراللهی نویسنده کتاب با تاکید براینکه  برگزاری آئین  رونمایی از کتاب، نشان از توجه شایسته متولیان فرهنگی و دغدغه داران ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اشاعه آن در سطح جامعه  است اظهار داشت: امید است با برگزاری چنین برنامه هایی و نیز اهتمام و اقدامات مسئولان و متولیان امور فرهنگی، زمینه بهره مندی هر چه بیشتر عموم مردم از این فرهنگ غنی فراهم شود.
در پایان توسط اداره کتابخانه ها، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و پایگاه خبری سورنیوز از نویسنده کتاب تقدیر شد. همچنین در پایان نویسنده کتاب چند نسخه از کتاب خود را  به مسئولین اهدا نمود.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 480