بيشتر
خبرهای شهرستان میامی
12

160000
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی بررسی شد مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بررسی شد. مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی با حضور سعید دهقانلو،معاون کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ مهدی ضمیری، کارشناس عمران کتابخانه ‌های عمومی استان سمنان؛ کمال ترابیان، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی و جمعی از مسئولان این شهرستان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استا سمنان، سعید دهقانلو سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی ضمن  تبریک سال جدید به کتابداران گفت:  کتابداران مسئول گردآوری، سازماندهی و اشاعه اطلاعات  هستند و این قشر وظیفه ارائه اطلاعات به افراد مختلف جامعه را بر عهده دارند، بنابراین باید ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی، زبانشناسی، آموزشی و... اجتماعات و طبقات مختلف اجتماعی را بشناسند.
وی  با اشاره به اینکه کتابداران استان سمنان نقش بسزایی را در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه دارند، بیان داشت: کتابداران باید زیاد مطالعه داشته باشند و سطح علمی خود را افزایش دهند.
دهقانلو افزود: فرهنگ، مهمترین هویت یک ملت است و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی توجه به کتاب، کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه بویژه در میان جوانان و نوجوانان است.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با تاکید بر اینکه دین، فرهنگ و تاریخ ما اُنس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی دارد  تصریح کرد: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث ادبی از نسلی به نسل دیگر است و به انسان ها کمک
می کند تا میراث فرهنگی و ارزش های دینی وتاریخی خود را بشناسد و به آن ارج نهند.
دهقانلو گفت: در سال‌های اخیر تلاش کردیم حتی الامکان مشکلات کتابخانه‌ها را برطرف کنیم .
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه ‌های عمومی عنوان کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی موجب جذب مخاطبان به این مکان فرهنگی می شود.
در خاتمه کتابداران الغدیر و ثامن الائمه در خصوص برنامه‌های فرهنگی کتابخانه و جذب مخاطبان مطالبی را بیان کردند و همچنین از کتابخانه عمومی امام حسین (ع) کالپوش که به علت رانش زمین تعطیل شده است هم بازدید شد.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 94