بيشتر
خبرهای شهرستان آرادان
1200.jpg
در کتابخانه عمومی شهیدباهنر شهرستان آرادان : آئین رونمایی از کتاب«عکس‌ها و اسناد تاریخی داورآباد» رونمایی شد آئین رونمایی از کتاب«عکس‌ها و اسناد تاریخی داورآباد» نوشته یونس شاه حسینی در کتابخانه عمومی شهید باهنرروستای داورآباد شهرستان آرادان رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آئین رونمایی از کتاب « عکس ها و اسناد تاریخی داورآباد» نوشته یونس شاه حسینی توسط حجت الاسلام جلیل شریفی نیا،امام جمعه شهرستان آرادان ؛ ابراهیم مونسان،رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ جمعی از مسئولان؛ نویسندگان و فرهنگ دوستان شهرستان آرادان در کتابخانه عمومی شهید باهنرشهرستان آردان برگزارشد.
امام جمعه شهرستان آردان در این آئین ضمن بیان اینکه علم و ایمان دو مزیت گرانبها محسوب می شوند که در اسلام بر تقویت و حفظ آنها تأکید زیادی شده است بیان داشت: در جامعه مدیون نویسندگانی هستیم که با نگارش مطالبی را برای نسل های بعد به یادگار گذاشته اند.
حجت الاسلام جلیل شریفی نیا با اشاره به روایات که علم و دانش را با نگارش به بند بکشید افزود:باید تلاش کنیم برای تمام روستاهای آرادان شناسنامه علمی تدوین شود این کار بسیار ارزشمندی است.
وی افزود: جمع آوری اسناد و مستندات فرهنگی در قالب کتاب میتواند نقش بسزایی در معرفی روستاها و همچنین مشاغل ونوع سبک زندگی از گذشته تا حال را به نسل آینده منتقل کند.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آرادان نیز با تقدیر از این حرکت فرهنگی ارزنده عنوان کرد: بدون شک این برنامه ها باعث هرچه بهتر شناخته شدن نویسندگان وآثار این عزیزان به اهالی کتاب خواهدشد.
ابراهیم مونسان افزود: بدون شک حمایت از آثار نویسندگان تاثیر مثبتی در روحیه این فرهنگ دوستان برای نگارش کتاب‌های بعدی ایجاد می کند و موجب توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه می شود.
در ادامه یونس شاه حسینی نویسنده کتاب «برگزیده عکس ها و اسناد تاریخی داورآباد»نیز با بیان اینکه تصاویر و اسناد تاریخی از آرشیو سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران وآلبوم‌های قدیمی واسناد قدیمی افراد جمع آوری شده و بعنوان یک سند برای روستا ماندگار خواهد شداظهار داشت: امیدوارم بتوانم در آینده تمامی اسناد و تصاویر تاریخی روستاها و بخش های شهرستان آرادان را درقالب کتاب جمع آوری کنیم.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 351