بيشتر
خبرهای شهرستان سمنان
110
در بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) سمنان؛ چهارمین کارگاه قصه گویی و کاردستی برگزارشد چهارمین کارگاه قصه گویی و کاردستی در بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) سمنان برگزارشد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، چهارمین کارگاه قصه گویی و کاردستی با کتاب «من چی چی ام» نوشته پروین علی پور در بخش کودک کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد.
مطهره پیمان‌خواه کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) در حاشیه برگزاری این کارگاه ضمن بیان اینکه قصه‌گویی، عبارت است از هنر یا حرفه نقل داستان به صورت شعر یا نثر که شخص قصه‌گو آن را در برابر شنونده‌ی زنده اجرا می‌کند بیان داشت:  داستان‌هایی که نقل می‌شود، می‌تواند به صورت گفتگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای همراهی باشد.
وی افزود: ممکن است در قصه گویی  از منابع شفاهی، چاپی یا ضبط مکانیکی استفاده شود و یکی از اهداف آن بایستی سرگرمی باشد، در روزگاران کهن، تاریخ سنت‌ها، مذهب، آداب قهرمانی‌ها و غرور قومی به وسیله قصه‌گوها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شد.
پیمان‌خوان با اشاره به این مطلب که کاردستی یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که کودک را در مسیر ساختن قرار می‌دهد افزود:  کاردستی های خلاق باعث افزایش قدرت خلاقیت کودک می‌شود، هرچند تفکیک کاردستی‌ها از یکدیگر به این شکل، ممکن نیست؛ زیرا همه ی کاردستی‌ها هر دو موضوع مهارت و خلاقیت را با هم بالا می‌برند. اما این که روی کدام مورد تاثیرگذار تر باشد، به نوع کاردستی بستگی دارد.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 67