بيشتر
120

2

3
1397/12/22 چهارشنبه امام‌جمعه شهرستان گرمسار مطرح کرد؛ کتابداران رسالت مهمی را بر عهده‌دارند امام‌جمعه شهرستان گرمسار با اشاره به نقش کتابداران در جامعه گفت: این قشر رسالت مهمی را بر عهده‌دارند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست حجت‌الاسلام سید علی آرامی امام‌جمعه شهرستان گرمسار و حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان با کتابداران در کتابخانه عمومی استاد مطهری برگزار شد.
حجت‌الاسلام سید علی آرامی امام‌جمعه شهرستان گرمسار در این نشست با ابراز خرسندی از فعالیت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیان داشت: کتابداران نقش بسزایی را در ترویج فرهنگ مطالعه دارند
وی با تأکید بر اینکه ارزش کار کتابداران بسیار بالاست افزود: این قشر رسالت مهمی را بر عهده‌دارند.
امام جمعه شهرستان گرمسار با اشاره به این مطلب که باید به بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی توجه ویژه‌ای شود بیان داشت: کار فرهنگی برای نسل کودکان باید به‌صورت بنیادی و ماندگارانجام شود.

وی با تأکید بر اینکه کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است اظهار داشت: در آینده نزدیک احداث یک کتابخانه بزرگ و استاندارد در شهرستان گرمسار را دردستور کار جلسه شورای فرهنگ عمومی قرار خواهیم داد.
در ادامه حسن نورمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار در این نشست نیز با اشاره به این مطلب که بیش از پانزده سال از تشکیل نهاد کتابخانه‌های عمومی می‌گذرد گفت: در این مدت کوتاه شاهد اتفاقات ارزنده و ماندگاری در عرصه کتاب و کتاب‌خوانی هستیم.
 وی با تأکید بر اینکه ارتقاء کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی بسیار چشمگیر بوده است افزود: ارتقاء جایگاه و امنیت شغلی کتابداران و همکاران تلاشگر در این سنگر در قیاس با سال‌های قبل قابل‌مقایسه نیست.
نورمحمدی گفت: هم اکنون در حوزه فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان یک پایگاه فرهنگی درآمده است .
 وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها در سال جاری افزود: برگزاری بیش از 90 مورد نشست کتاب‌خوان با موضوع‌های مختلف، اجرای برنامه قصه‌گویی در محیط کتابخانه و در سطح مدارس شهرستان، حضور پرشور کتابداران در سطح مدارس، بازدیدهای گروهی دانش آموزان از محل کتابخانه، تشکیل نشست‌های جمع خوانی، بلند خوانی و صحیح خوانی کتاب، برگزاری پنج مورد مسابقه کتاب‌خوانی برای اقشار مختلف، برنامه رونمایی از چهار اثر تألیفی اعضای فعال کتابخانه‌ها، برگزاری چهار جلسه نقد و بررسی کتاب با حضور صاحبان اثر، برگزاری کلاس‌های تابستانی شامل: روخوانی قرآن، طراحی و نقاشی، قصه‌گویی خلاق و خوشنویسی، برگزاری بیش از 10 جلسه شرح اشعار عرفانی حافظ با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، برگزاری جشنواره بازی‌های فکری برای کودکان و نوجوانان، برگزاری مسابقه ساخت کاردستی با اشیاء دورریز، برگزاری موفق مسابقه خاطره‌نویسی با موضوع کتاب کتاب‌خوانی و کتابخانه ازجمله برنامه‌های جنبی کتابخانه‌های شهرستان گرمسار بود که به همت و پشتکار کتابداران برگزار شد.
 وی افزود: امسال افتخاراتی شامل راه‌‌یابی دو تن از همکاران به جشنواره قصه‌گویی منطقه‌ای و درنهایت یک نفر به مرحله کشوری، تقدیر از دو نفر از مسئولان کتابخانه‌های این شهرستان کتابخانه  عمومی استاد مطهری و کتابخانه عمومی علامه ایوانکی به‌عنوان مسئول برتر استانی، انتخاب عضو نوجوان این شهرستان به‌عنوان کتاب‌خوان نوجوان برتر استانی داشتیم.
نورمحمدی با اشاره به این مطلب که 99 هزارو 538 نسخه تعداد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار وجود دارد بیان داشت: چهار هزار 555 نفر عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با اشاره به فضاهای محدود کتابخانه‌های عمومی سطح شهر گرمسار گفت: امروز به جهت کمبود فضا به‌هیچ‌وجه قادر به توسعه کتابخانه‌ها نیستیم و عملاً در اجرای برنامه‌ها با برخی مشکلات مواجه هستیم
 نورمحمدی ایجاد یک باب  کتابخانه عمومی استاندارد و به‌روز را از مهمترین نیازهای اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار مطرح کرد و بیان داشت: با توجه به شرایط فرهنگی حاکم به در این  شهرستان وداشتن مراکز آموزش عالی و علاقه‌مندی خانواده‌ها به تحصیلات عالیه مطمئناً ایجاد این فضا در توسعه پایدار شهرستان اثر دوچندان خواهد گذاشت.
 در خاتمه از تلاش فرهنگی یک‌ساله کتابداران شهرستان گرمسار تجلیل و قدردانی شد. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 187