بيشتر

1397/3/5 شنبه

با حضور مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان سمنان؛

مشکلات کتابخانه‌های‌ عمومی روستایی شهرستان دامغان بررسی شد

مشکلات کتابخانه‌های عمومی روستایی ابوریحان بیرونی،حاج علی اصغر درواری و ثامن الحجج (ع) با حضور مدیرکل،معاون،رئیس امور کتابخانه‌ها و همکاری ها ،کارشناس فرهنگی و کارشناس روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان بررسی شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های روستایی ضمن بیان اینکه کتابخانه‌ها نقش بسزایی را در جامعه دارند بیان داشت: باید بسترهای لازم برای جذب مخاطبان به این محیط فرهنگی فراهم شود.
نورعلی غلامحسین نیا سما کوش با اشاره به این مطلب که برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی مانند نشست‌های کتاب‌خوان،نقد و بررسی کتاب می توانند در ترویج فرهنگ مطالعه و جذب مخاطبان تاثیرگذار باشند افزود: کتابداراران بایستی برای توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه تلاش کنند.
وی با اشاره به این مطلب که در آستانه برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی هستیم گفت: باید برای هرچه با شکوه تر برگزارشدن این جشنواره نسبت به سال‌های گذشته تلاش شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه سعی شده تا حد الامکان مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها را که در دور اول بازدید گروه همیاری عنوان شده بود را رفع کنیم اظهار داشت:تجهیز کتابخانه‌ها به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و بررسی مشکلات عمرانی از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط این اداره کل در سال گذشته بود.
شایان ذکر است: در این بازدید کتابداران مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1056