بيشتر
خبرهای شهرستان میامی
عکس

88888.jpg
در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی: نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی از کتابخانه عمومی الغدیر بازدید کرد نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی الغدیر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید حسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود؛ در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی جهت اقدامات انجام شده عمرانی و گفتگو با کتابداران از کتابخانه عمومی الغدیر شهرستان میامی بازدید کرد.
نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز،ضمن تبریک به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی افزود: باید برای برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها تلاش شود.
سید حسن حسینی شاهرودی با تاکید براینکه باید بسترهای لازم جهت بهره برداری همه اقشار به فضای کتابخانه فراهم شود عنوان کرد: باید جانبازان و معلولان بتوانند به راحتی از این فضاهای فرهنگی استفاده کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی نقش کتابداران را در جذب مخاطبان مهم دانست و گفت: کتابداران جهادگران فرهنگی هستند و به رونق کتابخوانی کمک می کنند.
حسینی خواستار توجه خانواده ها به کتاب و کتابخوانی شد و اظهار داشت: جوانان کشور برای پیشرفت در رشته های مختلف علمی نیاز به توجه گسترده به کتاب دارند.
وی گفت: جوانان باید به این باور برسند که استقلال در بخش های مختلف، با تلاش و توان داخلی شدنی است.
حسینی به برخی عوامل که مانع از گسترش کتابخوانی می شود، اشاره کرد و اظهار داشت: رفتارهای غلط با کودکان و مناسب نبودن برخی فضاهای مطالعه از جمله آنهاست.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی نیز با اشاره به این مطلب که کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی با اعتباری بالغ بر دو میلیاردو 347میلیون ریال از تخصیص بخش تملک دارایی و سرمایه ای استان سمنان در سال گذشته تجهیز و تعمیر شدند افزود:اعتبار تخصیص یافته برای خرید قفسه،کمد نشریات،میزکودک،میز مطالعه، صندلی چوب و پیشخوان کتابخانه‌های عمومی الغدیر،ابن یمین فریومدی و حضرت علی اکبر(ع) و ساخت سالن مطالعه خواهران و برادران ،رنگ آمیزی ،کفپوش و سیم برق کتابخانه عمومی الغدیر هزینه شده است.
کمال ترابیان ضمن قدردانی از مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان جهت پیگیری تجهیز و تعمیرات سه کتابخانه‌ عمومی شهرستان میامی گفت: کتابخانه‌های عمومی این شهرستان از فضای محیطی خوبی برخوردار هستند.
وی با اشاره به این مطلب که برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان درحال برگزاری است بیان داشت: مردم استقبال چشمگیری از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها دارند.
وی از افتتاح کتابخانه عمومی ثامن الائمه (ع)روستای نام نیک با مساحت 200متر در هفته کتاب‌ وکتابخوانی امسال امسال خبر داد و بیان داشت:در حال حاضر این کتابخانه به میز، صندلی ،قفسه و رایانه مجهزشده است و در آینده نزدیک تجهیزات بیشتری برای این کتابخانه خریداری خواهد شد.
ترابیان از 50قفسه کتاب در این کتابخانه خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر این کتابخانه با 500جلد کتاب در زمینه‌های متعدد راه اندازی می شود و در آینده نزدیک سهمیه اولیه برای غنی سازی و تقویت منابع کتابخانه از تهران ارسال می شود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 686