بيشتر

1397/12/9 پنجشنبه

در شهرستان شاهرود؛

اولین لیگ کتاب‌خوانی استان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

اولین لیگ کتاب‌خوانی در شهرستان شاهرود با معرفی تیم‌های برگزیده به کار خود پایان داد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آئین اختتامیه اولین لیگ کتاب‌خوانی در شهرستان شاهرود با حضور احمد خرم، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شاهرود؛ سعید دهقانلو، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ محمد موسوی معاون مدیرکل و رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان شاهرود؛ رضا مهدیان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان؛ سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ اعضای شورای اسلامی شهر؛ جمعی از کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ کتابداران و فرهیختگان؛ نویسندگان و دانش آموزان در کانون شهید بهشتی برگزار شد.
احمد خرم، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شاهرود در این آئین ضمن قدردانی از برگزاری اولین لیگ کتاب‌خوانی در این شهرستان گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ترویج فرهنگ مطالعه می‌شود.
وی با اشاره به این مطلب که دانش آموزان آینده‌سازان جامعه هستند بیان داشت: دانش آموزان باید در کنار مطالعه کتاب‌های درسی مطالعه آزاد هم داشته باشند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شاهرود با تأکید بر اینکه همه مردم و دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهاد‌های فرهنگی باید برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی کمک کنند اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می‌شود.
خرم با ابراز خرسندی از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: این برنامه‌ها در ترویج فرهنگ مطالعه تأثیرگذار است.
 در ادامه سید ابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود در این آئین با اشاره به این مطلب که طرح ابتکاری لیگ کتاب‌خوانی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش قدرت سخنوری دانش آموزان برای اولین بار در استان سمنان در شهرستان شاهرود برگزار شد اظهار داشت: این طرح در اولین مرحله با مشارکت ٢٤ گروه چهار نفرِ برگزار شد و ١٢ گروه برگزیده به مرحله دوم برای رقابت راه یافتند.
وی با تأکید بر اینکه در مرحله سوم شش تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند افزود: در مرحله نهایی سه گروه به‌عنوان برگزیده انتخاب شدند.
 موسوی افزود: این مسابقه توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان برگزارشد.
 درخاتمه از مدرسه های 13 آبان، حضرت مریم (س)و ابوذر غفاری که به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند تجلیل شد همچنین مدرسه شاهد به‌عنوان گروه برگزیده اخلاق معرفی شد و از تمامی دستگاه‌های اجرایی که در برگزاری این لیگ همکاری کردند قدردانی شد.
 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 431