بيشتر
122222
1398/1/18 يكشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شاهرود مطرح شد؛ مطالعه موجب توسعه هر منطقه‌ای می‌شود بخشدار مرکزی شاهرود با اشاره به این مطلب که مطالعه عامل توسعه هر منطقه است گفت: باید برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تلاش شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شاهرود با حضور غلامعلی عرب عامری، بخشدار مرکزی شاهرود؛ سید ابراهیم موسوی،‌رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شاهرود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، غلامعلی عرب عامری بخشدار مرکزی شاهرود در این جلسه ضمن تبریک سال جدید بیان داشت: با ترویج فرهنگ مطالعه می‌توانیم شاهد رشد و توسعه فرهنگی جامعه باشیم
وی با اشاره به این مطلب مطالعه عامل توسعه هر منطقه است و باید برای توسعه فرهنگی کتاب و کتاب‌خوانی تلاش شود اظهار داشت: خانواده نقش بسزایی را در ترویج فرهنگ مطالعه دارد.
بخشدار مرکزی شاهرود‌ تصریح کرد: توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برمبنای توسعه فرهنگی است.
در ادامه رضا مهدیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود نیز ضمن بیان اینکه زیربنای فرهنگی جامعه کتاب‌خوانی است و در پیشرفت جامعه نقش بسزایی دارد، بیان داشت: با افزایش آگاهی افراد سطح فرهنگی جامعه ارتقاء می‌یابد.
وی افزود: مطالعه می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه هم تأثیرگذار باشد.
در ادامه سید ابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود نیز گفت: از تمام ظرفیت‌های بخش مرکزی در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به این مطلب که در برخی مناطق روستایی کتابخانه‌ها فعال هستند اظهار داشت: با حمایت بیشتر می‌توانیم تعداد این کتابخانه‌ها را افزایش دهیم.
در خاتمه اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شاهرود درزمینهٔ برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها و جذب مخاطبان به این مکان فرهنگی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 147