بيشتر

1397/12/16 پنجشنبه

توسط کتابداران بخش کودک کتابخانه 22بهمن شهرستان شاهرود؛

نشست کتاب‌خوان برگزارشد

نشست کتاب‌خوان به صورت بلند خوانی و نقالی توسط کتابداران بخش کودک کتابخانه 22بهمن شهرستان شاهرود اجراشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نقالی داستان رستم و سهراب به همراه نشست کتاب‌خوان و بلند خوانی توسط کتابدار کتابخانه 22 بهمن در مدرسه گوهرشاد اجرا شد.
سمیه رجبی  کتابدار با اجرای خوددانش آموزان را  با شیوه نقالی شاهنامه آشنا کرد ،سپس کتاب  «داستان‌های شاهنامه؛ داســتان سیـــمرغ» نوشته سید رضا تهامی توسط کتابداران انجام شد.
همچنین دانش آموزان نشست کتاب‌خوان را با موضوع «داستان‌های شاهنامه »گردآوری محمد حسن شیرازی برگزارکردند،همچنین در این نشست غزل دردشتی«داستان کاوه»گردآوری محمدحسن شیرازی ؛یگانه افرا« داستان سیاوش»نازنین قدرتی «داستان بیژن و منیژه»؛شیدا بطیار«داستان ضحاک»و آرمیتا نوروزی«قصه های شاهنامه» به روایت آتوسا صالحی را معرفی کردند.
زهرا سادات حسینی  مسئول کتابخانه در حاشیه این نشست بیان داشت: نشستهای کتابخانه ای دریچه ای به سمت شناخت کتابهای گزیده و تلنگری است برای کودکان تا به کتابخانه بیایند و جذب کتابخوانی شوند.
 هاشمی و رجبی  معتقدند: این فعالیت در مدارس موجب ترویج فرهنگ کتابخوانی می شود به طوری که در کودکان شوق مطالعه را افزونتر و علاقه مندی آنها را به شاهنامه و کتابخوانی بیشتر کرده است و حس رقابت گونه ای در مدرسه ایجاد می کند.

 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 301