بيشتر
خبرهای شهرستان شاهرود
1

2

4

3

6

11

15

20

70

120

360

333333
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود خبر داد؛ کتابخانه عمومی 22 بهمن در ایام نوروز مشغول ارائه خدمات است رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با اشاره به این مطلب که کتابخانه عمومی 22 بهمن در ایام نوروز به روی علاقه‌مندان گشوده است بیان داشت: در این ایام برنامه‌های متنوع فرهنگی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در این مکان فرهنگی در حال برگزاری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید ابراهیم موسوی در گفتگویی ضمن بیان اینکه این کتابخانه شامل بخش‌های مرجع، نشریات، استان شناسی و سالن‌های مطالعه برادران و خواهران در دو بخش مجزا است گفت: کتابخانه عمومی 22 بهمن در سال 1346 تأسیس شد.
وی با اشاره به این مطلب که سه هزارو 635 نفر عضو این کتابخانه هستند افزود:45 هزارو 957 نسخه کتاب در این کتابخانه وجود دارد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با تأکید بر اینکه بخش کودک کتابخانه به‌صورت مستقل ایجادشده است بیان داشت: این بخش دارای یک هزارو 152 عضو زیر 14 سال است.
 موسوی بابیان اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی 22 بهمن برگزار می‌شود اظهار داشت: نشست کتاب‌خوان، کارگاه‌های قصه‌گویی و داستان‌نویسی و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب ازجمله برنامه‌های فرهنگی این کتابخانه است.
وی برپایی سفره هفت‌سین، برگزاری جشنواره بازی‌های محلی برای کودکان، برگزاری نمایشگاه کتاب بهاری در این مکان فرهنگی، همکاری با خانه بازی و مشاغل انیشتین در برگزاری جشن نوروزی به همراه معرفی کتاب، قصه‌گویی درباره نمادهای هفت‌سین، حاجی‌فیروز، ننه سرما و عمو نوروز به‌صورت نمایشی و انگشتی و قصه‌گویی در مرکز نوا (کم‌شنوایان و ناشنوایان) در جشن نوروز با حضور مادران و مربیان را ازجمله فعالیت کتابخانه 22 بهمن در ایام نوروز امسال دانست.
موسوی با اشاره به این مطلب این کتابخانه در ایام تعطیلات نوروز مشغول ارائه خدمات به‌تمامی فرهنگ دوستان و هم‌وطنان است اظهار داشت: در بازدید مسافران از کتابخانه با اهدای کتابچه و بروشور تمام جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری استان سمنان معرفی می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با تأکید بر اینکه والدین باید از دوران کودکی فرزندان خود را با محیط کتابخانه آشنا کنند بیان داشت: کتابداران بخش کودک این کتابخانه برنامه‌های متنوع فرهنگی را در طول سال برای ترویج فرهنگ مطالعه در این مکان فرهنگی برگزار می‌کنند.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 172