بيشتر
خبرهای شهرستان میامی
1
در نشست مسئولان شهرستان میامی مطرح شد؛ جوانان باید از فضای کتابخانه‌ها بهره‌مند شوند معاون فرماندارشهرستان میامی با اشاره به این مطلب که در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است گفت: جوانان باید از این برنامه‌ها استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،نشست مسئولان شهرستان میامی با حضور عباس طاهران پور،معاون فرماندار شهرستان؛ عباسعلی اصغری، مسئول دفتر نماینده و رئیس شورای شهر؛ کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی و جمعی از مسئولان این شهرستان در کتابخانه عمومی الغدیر برگزار شد.
عباس طاهران پور معاون فرماندارشهرستان میامی در این نشست ضمن بیان اینکه فضاهای مناسبی باید برای مطالعه در بوستان‌ها، پارک‌ها و فضاهای عمومی  ایجاد شود بیان داشت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود.
معاون فرماندارشهرستان میامی با اشاره به این مطلب که در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است گفت: جوانان باید از این برنامه‌ها استفاده کنند.
 وی با تأکید بر اینکه میزان پیشرفت هر کشوری درگرو نشر و مطالعه کتاب  است اظهار داشت:  برای ترویج فرهنگ مطالعه همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهادهای فرهنگی باید تلاش کنند.
طاهران پور بابیان اینکه فعالیت در کتابخانه یک توفیق الهی است گفت: کتابداران نقش بسزایی را در جامعه ایفاء می‌کنند.
معاون فرماندارشهرستان میامی با اشاره به این مطلب که در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های بسیار مطلوبی در حوزه عمرانی و تجهیزات کتابخانه‌ها این شهرستان از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی بودیم گفت: محیط کتابخانه  در جذب مخاطبان بسیار مهم است.
وی بابیان اینکه  مطالعه موجب آرامش انسان می‌شود عنوان کرد: کتاب هیچ جایگزینی برای خود ندارد
در ادامه عباسعلی اصغری مسئول دفتر نماینده و رئیس شورای شهر میامی نیز با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی گفت: باید از فضاهای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی مردم  با ارائه خدمات کتابخانه‌ها استفاده کرد.
وی با تأکید بااینکه ترویج فرهنگ یک وظیفه همگانی است عنوان کرد: اگر هر دستگاه اجرایی  نسبت به سهم خود درزمینه‌ اطلاع‌رسانی و تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گام بردارد شاهد رشد چشمگیر شاخصه‌های کتاب و کتاب‌خوانی خواهیم بود
اصغری بابیان اینکه کتابخانه‌ها متولیان انتقال میراث فرهنگی و دانش‌های نهفته از قرن‌های گذشته تا به امروز هستند افزود:  کتاب‌ها افق دید  انسان را  گسترش می‌دهد .
در ادامه کمال ترابیان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی نیز با اشاره به این مطلب که فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در حال برگزار است افزود: خوشبختانه کودکان و نوجوانان استقبال  چشمگیری از این برنامه‌های فرهنگی دارند.
وی نقش خانواده را در توسعه کتاب و کتاب‌خوانی مهم خواند خاطرنشان کرد:  والدین  باید از دوران کودکی فرزندان خود را با محیط کتابخانه آشنا کنند.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 235