بيشتر
انجمن
1397/12/9 پنجشنبه در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار مطرح شد؛ احداث كتابخانه استاندارد در شهر گرمسار ضروري است سرپرست اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان احداث كتابخانه استاندارد در شهر گرمسار را ضروري دانست. به گزارش روابط عمومي اداره كل کتابخانه‌های عمومي استان سمنان؛ نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار با حضور علي همتي، معاون فرماندار شهرستان گرمسار؛ سعید دهقانلو، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ محسن عزیزی منش، کارشناس مسئول امور همکاری‌های کتابخانه ‌های عمومی استان؛ فاطمه مداح، کارشناس همکاری‌ ها ی کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار برگزارشد.
علی همتی معاون فرماندار شهرستان گرمسار در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومي اين شهرستان با اشاره به این مطلب که خوشبختانه شرايط مطلوب کتاب‌خوانی در شهر گرمسار فراهم آمده است بیان داشت: دستگاه‌های فرهنگي بايد از اين فرصت درراه ترويج فرهنگ کتاب‌خوانی در حوزه كودكان و نوجوان و اقشار دانش‌آموزی تعامل و همياري بيشتري داشته باشند.
وي با تأکید بر اینکه باید در حوزه کتاب‌خوانی برنامه‌ریزی اصولي و بنيادين وجود داشته باشد اظهار داشت: محيط اجتماعي سالم برگرفته از سطح آگاهي و دانش و بصيرت تک‌تک افراد جامعه است و براي تحقق اين موضوع بايد از كودكي كه مناسب‌ترين دوره براي روي آوردن به كتاب است برنامه‌ریزی کرد و در اين راه اوليا و مربيان بهتر می‌توانند بستر مناسب را براي رشد و بالندگي و تربيت صحيح همراه با آگاهي كودكان فراهم كنند.
همتي بابیان اینکه ساخت كتابخانه بايد با فضاسازی و معماري و جاذبه‌های ويژه نسل جوان منطبق باشد، افزود: پيگيري‌هاي لازم جهت جذب اعتبارات و مساعدت‌های فرمانداري و خيرين در دستور کار قرار دارد.
در ادامه سعيد دهقانلو، سرپرست اداره كل کتابخانه‌های عمومي استان سمنان در اين نشست ساخت كتابخانه استاندار را در شهر گرمسار ضروري دانست و افزود: با توجه به اينكه ازنظر نرم‌افزاری و اجراي برنامه‌های فرهنگي، شهر گرمسار موقعيت خوبي را در استان دارد، ساخت كتابخانه استاندارد با سبك و سياق معماري اصيل زمينه دسترسي سريع و آسان همشهريان به كتاب را فراهم خواهد كرد و باعث جذب نسل جديد به كتاب و کتاب‌خوانی می‌شود.
وي با اشاره به اينكه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور در پيش است از همه اعضاي انجمن خواست از کتابخانه‌های عمومي شهرستان گرمسار بازديد كنند تا از نزديك با مسائل و مشكلات کتابخانه‌های عمومي آشنا شوند.
در ادامه ياسر عربي شهردار گرمسار نيز در اين نشست گفت: شهرداري از حوزه‌های فرهنگي، اجتماعي كه مستقيم به مردم ارائه خدمات می‌دهد حمايت می‌کند و کتابخانه‌های عمومي بهترين و مهم‌ترین ارگان خدمات‌دهی کتاب‌خوانی به مردم است و در اين زمینه شهرداري اهتمام و برنامه‌ریزی ويژه خواهد داشت.
وي از تأمین زمين براي ساخت كتابخانه در شهر گرمسار در بهترين نقطه شهر خبر داد.
در ادامه حسن نورمحمدي، رئيس اداره کتابخانه‌های عمومي شهرستان گرمسار نيز با اشاره به این مطلب که چهار هزار 469 نفر عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار هستند گفت: 96 هزار 610 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار وجود دارد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار از برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: امسال تاکنون 90 نشست کتاب‌خوان، پنج مسابقه کتاب‌خوانی و برگزاری آئین رونمایی چهارکتاب به همت کتابداران این شهرستان برگزارشده است.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 242