بيشتر
خبرهای شهرستان شاهرود
120
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود برگزارشد انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برگزارشد به گزارش روابط عمومیاداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، انجمن کتابخانه‌های عمومی  شهرستان شاهرود با حضور محمد کرم محمدی، فرماندار شهرستان شاهرود؛ سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی  این شهرستان  به منظور برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزارشد.
محمد کرم محمدی فرماندار شهرستان شاهرود در این نشست ضمن بیان اینکه دستاوردهای عظیم نظام اسلامی  را باید برای مردم بیان کرد بیان داشت: کتابخانه‌ها نقش بسزایی در افزایش آگاهی مردم دارند.
 وی با تاکید براینکه بخشی از هدایت ها از طریق خواندن و نوشتن انجام می شود،  افزود: باید برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش شود.
 فرماندار شهرستان شاهرود با بیان اینکه  اقدامات خوبی  در زمینه کتاب‌خوانی در شهرستان شاهرود  انجام شده است افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی در ترویج فرهنگ مطالعه تاثیر گذار است.
 در ادامه رئیس  اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود نیز از برگزاری برنامه‌های متنوع  فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: برگزاری نشست‌های  کتاب‌خوان  و مدرسه ای، برگزاری  مسابقات فرهنگی با موضوع انقلاب  اسلامی در کتابخانه های عمومی  این شهرستان از جمله برنامه‌ها است.
سید ابراهیم موسوی با اشاره به این مطلب که  در لیگ کتاب‌خوان  که از 26دی‌ماه سالجاری در حال برگزاری است بیان داشت:در این لیگ دانش آموزان در 24 گروه چهار نفره رقابت خود را آغاز کردند .
وی افزود: این لیگ در چهار مرحله انجام و از منتخبان آن در تقدیر خواهد شد.
موسوی  از برگزاری جشنواره  قصه گویی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد و گفت: «سمیه رجبی» کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی 22 بهمن شاهرود به عنوان منتخب  جشنواره قصه گویی منطقه ای به  مرحله کشوری این جشنواره راه یافت.
در خاتمه  ازحجت الاسلام عباس معصومی مسئول انتشارات آوای چلچله شاهرود برای اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی شاهرود و تجهیز منابع بخش مهدویت در این کتابخانه ها با اهدای لوح تقدیر شد. 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 223