بيشتر
112
1397/11/15 دوشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت؛ 93جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در استان سمنان برگزارشد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که امسال تا کنون 93جلسه انجمن کتابخانه ‌های عمومی در سطح استان سمنان بیان داشت: تعداد مصوبات جلسه‌‌های انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ازابتدای امسال تاکنون 478مورد بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، ششمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با حضور نورعلی غلامحسین نیا سماکوش،مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان سمنان؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل؛ رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان و کارکنان ستادی در سالن جلسات این اداره کل برگزارشد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش با اشاره به این مطلب که انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نقش بسزایی را در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند گفت: تعداد مصوبات جلسه ‌های انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ازابتدای امسال تاکنون 478مورد بوده است.

وی با اشاره به این مطلب که 20انجمن کتابخانه‌های عمومی در استان سمنان ایجاد شده است بیان داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون 93جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی درسطح استان سمنان تشکیل شده است .

سماکوش ضمن قدردانی ازشهرداری‌هایی که به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی را به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز می کنند اظهار داشت: این اعتبار برای کتابخانه‌های عمومی همان شهر هزینه می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به فعالیت فرهنگی کتابداران در کتابخانه‌ها افزود: تمام این فعالیت‌ها باید در سامانه فرهنگی ثبت شود.

سماکوش با بیان اینکه دور دوم نشست فصلی با کتابداران کتابخانه‌های عمومی هر شهرستان در آینده نزدیک آغاز می شود اظهار داشت: این نشست‌ها موجب  تقویت فعالیت کارکنان،کتابداران و رفع معضلات می شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از برگزاری طرح چله افتخار به مناسبت 40سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت:  امسال چند طرح شاخص توسط کتابخانه‌های عمومی استان در قالب طرح چله افتخاربه مناسبت 40سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: «خانواده کتاب‌خوان » در شهرستان‌های سمنان،مهدیشهر و سرخه، «لیگ کتابخوانی» در شهرستان شاهرود،«پویش انقلاب »در شهرستان دامغان و «40مدرسه و40کتاب» در شهرستان‌های گرمسار و آرادان  را از جمله طرح ها  است.

وی افزود:هشت مسابقه کتابخوانی  هم به مناسبت ایام الله دهه فجر در  در شهرستان‌های استان سمنان برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان  ضمن قدردانی از کتابدارانی که در جشنواره قصه گویی شرکت کردند گفت: آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای قصه گویی در تهران برگزارشد و سه کتابدار استان سمنان به مرحله پایانی راه یافتند.

وی  با اشاره به این مطلب که آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای قصه گویی  با حضور استان ‌های سمنان،قم،تهران والبرز برگزارشد افزود:در آئین اختتامیه که به صورت منطقه ای برگزار شد 16کتابدارمنتخب  استان سمنان از  مرحله اول  برای رقابت با دیگر کتابداران  انتخاب شدند.

 سماکوش با تاکید بر اینکه در مجموع شش کتابدار در جشنواره منطقه ای قصه گویی به مرحله پایانی راه یافتند گفت: از این تعداد سه کتابدار منتخب از استان سمنان بودند.

وی با اشاره به این مطلب که  زهرا رخشانی،سکینه پازوکی و سمیه رجبی از استان سمنان جز نفرات  منتخب برای حضور به مرحله ملی معرفی شدند افزود:از عباسعلی زیبا کتابدار این استان  هم به عنوان پیشکسوت قصه گویی تجلیل شد .

وی افزود:  این جشنواره با  هدف توسعه کمّی و کیفی قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزارشد.

در خاتمه رؤسای شهرستان های اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و کارشناسان ستادی در زمینه  برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و  جذب مخاطبان به محیط کتابخانه  به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 165