بيشتر
اخبار هفته کتاب 97
1397/8/26 شنبه
..
به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛
افتتاح نمایشگاه کتاب به همراه آئین رونمایی از کتاب «گنجینه هیکو» در شهمیرزاد

به مناسبت هفته کتاب نمایشگاه کتاب در خانه خورشید و آئین رونمایی از کتاب « گنجینه هیکو» در کتابخانه عمومی آیت الله کبیر شهمیرزاد برگزارشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، به مناسبت هفته کتاب نمایشگاه کتاب در خانه خورشید و آئین رونمایی از کتاب «گنجینه هیکو» با حضورحجت الاسلام سید داود احمد پناه، امام جمعه شهمیرزاد؛ حسن ارگی، فرماندار شهرستان مهدیشهر؛ نورعلی غلامحسین نیا سماکوش ،مدیرکل کتابخانه عمومی استان سمنان؛ ایمان یزدان پژوه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر؛ محمد رضا خورسندی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدیشهر، محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان و جمعی از کتابداران ، فرهیختگان و نویسندگان در کتابخانه عمومی آیت الله کبیر شهمیرزاد برگزارشد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این آئین ضمن بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه یک وظیفه همگانی است بیان داشت: برای توسعه کتاب و کتابخوانی به کمک همه قشرها و خیرین نیازمندیم.
نورعلی غلامحسین نیا سماکوش با اشاره به این مطلب که شهرستان مهدیشهر دارای مردمی فرهیخته است اظهار داشت: کتابداران این شهرستان فعالیت‌های فرهنگی مطلوبی را در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می کنند.
در ادامه فرماندار شهرستان مهدیشهر در این آئین نیز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه کتاب گفت: مطالعه موجب نگاه و رفتار عمیق و آرامش انسان می شود.
حسن ارگی با بیان اینکه معجزه پیامبر (ص) کتاب بود اظهار داشت: قرآن یک کتاب دینی،اعتقادی و مرجع علمی محسوب
می شود که مورد توجه کشورهای دیگر هم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه شهرستان مهدیشهر دارای ناشران و نویسندگان موفق است افزود: این شهرستان دارای چهره‌های علمی شناخته شده است.
وی با اشاره به فعالیت شبکه های مجازی افزود: در فضای مجازی مطالعه به صورت سطحی است .
ارگی تصریح کرد: کتاب هیچ جایگزینی برای خود ندارد.
فرماندار شهرستان مهدیشهر گام نهادن در مسیر ترویج فرهنگ مطالعه را کار مقدس دانست.
در ادامه مسئول انتشارات راستی نو با اشاره به این مطلب که مطالعه موجب پیشرفت و توسعه جامعه می شود افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه تلاش ضروری است.
حسین جباری خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی به ویژه نهاد های فرهنگی برای برگزاری برنامه های فرهنگی شد.
در ادامه نویسنده کتاب «گنجینه هیکو» با تاکید بر اینکه نگارش کتاب به تحقیق و پژوهش بسیار نیاز دارد افزود: کتاب ابزاری برای انتقال فرهنگ به نسل آینده است پس بایستی نگارش کتاب تلاش شود.
دوستعلی صالحی هیکوئی با بیان اینکه در کتاب «گنجینه هیکو» اطلاعاتی در خصوص آداب و رسوم و فرهنگ روستای هیکوجمع آوری شده است گفت: سه جلد دیگر این کتاب در دست تدوین است.
در خاتمه مسئولان و نویسندگان پس از رونمایی کتاب «گنجینه هیکو» نمایشگاه کتاب حسین جباری را در خانه خورشید افتتاح کردند.


عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]