بيشتر
120
1397/10/19 چهارشنبه در کتابخانه مرکزی استان سمنان؛ سومین کارگاه قصه گویی وکاردستی برگزارشد سومین کارگاه قصه گویی و کاردستی از داستان «حوضی که ماهی ندارد،» از مجموعه قصه های حسنی؛ توسط مطهره پیمان خواه و مرضیه والی پور از کتابداران بخش کودک کتابخانه مرکزی انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،  حنیفه صفری رئیس کتابخانه مرکزی استان در حاشیه این نشست ضمن بیان اینکه قصه‌گویی، عبارت است از هنر یا حرفه نقل داستان به صورت شعر یا نثر که شخص قصه‌گو آن را در برابر شنونده‌ی زنده اجرا می‌کند بیان داشت:داستان‌هایی که نقل می‌شود، می‌تواند به صورت گفتگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای همراهی باشد.
 وی با تاکید بر اینکه در قصه گویی باید از منابع شفاهی، چاپی یا ضبط مکانیکی استفاده شود و یکی از اهداف آن بایستی سرگرمی باشد اظهار داشت: در روزگاران کهن، تاریخ سنت‌ها، مذهب، آداب قهرمانی‌ها و غرور قومی به وسیله قصه‌گوها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شد.
صفری با اشاره به این مطلب که کودکان با قصه زندگی می‌کنند در ماجراهای آن درگیر شده و قوه تخیل آنها پرورش پیدا می‌کند اظهار داشت:پس با بیان قصه‌های قوی و قصه گویی که از ظرافت ادبی نیز برخوردار است، می‌توان علاوه بر تاثیر هدف‌های پرورشی قصه بر کودک، موجب رشد حس زیبا شناسی در او نیز شد.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 190