بيشتر

1397/12/23 پنجشنبه به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا؛ کارکنان وکتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود از خانواده شهید«عبدالله طاهری» دیدار کردند کارکنان وکتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا از خانواده شهید «عبدالله طاهری» دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،  سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود؛ رضا مهدیان، رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد شهرستان و جمعی از کتابداران به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا از «عبدالله طاهری» دیدار کردند.
سید ابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود در این دیدار ضمن بیان اینکه  فرهنگ باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش شود بیان داشت:  احترام جامعه نسبت به خانوادهای معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نشان‌دهنده پایبندی آنان به ارزش‌های ملی و مذهبی است.
   وی افزود: خانواده شهدا  به عنوان نمونه‌های صبر و استقامت، مسیر پرافتخاری را بر اساس شناخت و اعتقادی راسخ انتخاب کردند.
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شاهرود گفت:همه باید نسبت به خانواده‌هایی که برای دفاع از دین و وطن خود فداکاری و ایثار کردندو در این راه رنج و سختی‌های فراوانی را تحمل کرده‌اند، احساس مسئولیت کنیم.
موسوی با بیان اینکه  شهید «عبدالله طاهری» در دوران نوجوانی در محله شبدری شاهرود با جمع آوری کتاب‌های مذهبی و در اختیار قرار دادن آن به افراد در ترویج فرهنگ  مطالعه نقش بسزای داشت افزود: خانواده این شهید بعد از شهادت کتابخانه کوچکی با نام شهید طاهری راه اندازی کرده اند، و امروز کتابخانه مشارکتی «شهید عبدالله طاهری» به صورت دو شیفت و با شش هزار نسخه کتاب و 500عضو در حال فعالیت است.
در خاتمه مادر شهید ضمن بیان  خاطرات شهید قاب عکسی همراه با مطالب جمع آوری شده توسط  شهید را به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان  تقدیم کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]