بيشتر
1398/3/23 پنجشنبه با حضور امام جمعه رودیان؛ انجمن کتابخانه‌های بخش مرکزی شهرستان شاهرود برگزارشد انجمن کتابخانه‌های بخش مرکزی شهرستان شاهرود با حضور امام جمعه شهر رودیان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، انجمن کتابخانه‌های بخش مرکزی شهرستان شاهرود با حضور حجت الاسلام عباس معصومی، امام جمعه شهر رودیان؛رضا مهدیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود؛ غلامعلی عرب‌عامری، بخشدار مرکزی ؛ سید ابراهیم موسوی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود و اعضای انجمن کتابخانه‌های بخش مرکزی شهر رودیان در کتابخانه باقر العلوم (ع) برگزارشد.
حجت الاسلام عباس معصومی امام جمعه شهر رودیان در این جلسه ضمن بیان اینکه فعالیت درحوزه  کتاب و کتابخوانی   توفیق الهی است بیان داشت: باید به توسعه فرهنگ کتابخوانی توجه شود.
وی با تاکید براینکه ترویج فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد عنوان کرد: مطالعه موجب پیشرفت جامعه می شود.
در ادامه غلامعلی عرب‌عامری بخشدار مرکزی شهرستان شاهرود در این جلسه نیزبا اشاره  به فعالیت شبکه ‌های مجازی گفت: باید از این شبکه ها برای ترویج فرهنگ مطالعه استفاده شود.
وی  تصریح کرد: کتاب هیچ جایگزینی برای خود ندارد.
عرب‌عامری نقش آموزش و پروش و خانواده ها را در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار مهم  دانست.
در ادامه رضا مهدیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود در این  جلسه نیز با بیان اینکه  یکی از شاخص های رشد و توسعه کشورها، وضعیت کتاب و کتابخوانی و کتابخانه های عمومی  است اظهار داشت: لزوم توجه به آیتم های استاندارد کتابخانه ها و نیز استفاده از روش هایی که در کشورها در جهت گسترش مباحث کتابخوانی انجام شده است، می تواند راهگشا و راهنمای مناسبی برای شکوفا کردن حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.
در ادامه سید ابراهیم موسوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان  شاهرود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه مطالعه افزود: کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است.
موسوی از فعالیت  سه کتابخانه عمومی درسطح بخش مرکزی شاهرود خبر داد و اظهار داشت: این کتابخانه ها با ٣٨٠٠٠ نسخه کتاب و ١٥٠٠ نفر عضو،  مشغول فعالیت هستند.
در خاتمه اعضای انجمن کتابخانه‌های بخش مرکزی شهرستان شاهرود در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]