بيشتر
خبرهای شهرستان آرادان
2
با حضور سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ کتابداران شهرستان آرادان گرد هم آمدند با حضور سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان کتابداران شهرستان آرادان گرد هم آمدند به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست صمیمی کتابداران شهرستان آرادان با حضور سعید دهقانلو، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ ابراهیم مونسان، رئیس اداره کتابخانه‌‌های عمومی شهرستان آرادان؛ جمعی از کتابداران شهرستان و کارشناسان ستادی کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
سعید دهقانلو سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این نشست ضمن بیان اینکه کتابداران مسئول گردآوری، سازماندهی و اشاعه اطلاعات هستند بیان داشت: کتابداران وظیفه ارائه اطلاعات به افراد مختلف جامعه را بر عهده‌دارند.
 وی با تأکید بر اینکه کتابداران باید ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی، زبانشناسی، آموزشی و... اجتماعات و طبقات مختلف اجتماعی را بشناسند اظهار داشت: این قشر باید در آموزش‌های عمومی جامعه نیز شرکت کنند
‌سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه در حال حاضر کتابداران نقش‌آفرین‌ترین نیروی فرهنگی جامعه هستند، گفت: کتابداران در کتابخانه‌ها فقط به‌صرف دادن کتاب به امانت و پس گرفتن آن مشغول نیستند بلکه جریان فرهنگی را رقم‌زده‌اند.
دهقانلو با اشاره به این مطلب که دین، فرهنگ و تاریخ ما اُنس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتاب‌خوانی دارد و کتاب بهترین وسیله انتقال میراث ادبی از نسلی به نسل دیگر است و به انسان‌ها کمک می‌کند تا میراث فرهنگی و ارزش‌های دینی و تاریخی خود را بشناسد و به آن ارج نهند افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه به یک عزم همگانی نیاز داریم.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی بیان داشت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی موجب جذب مخاطبان به این محیط فرهنگی می‌شود.
در خاتمه کارشناسان ستادی گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده توسط کتابداران این شهرستان را ارائه کردند همچنین کتابداران در خصوص برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ و جذب مخاطبان به این محیط فرهنگی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 222