بيشتر
خبرهای شهرستان گرمسار
نشست

2

3
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: کتابداران مسئول اشاعه اطلاعات هستند مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان کتابداران نقش بسزایی در افزایش دانش،آگاهی و اطلاعات مخاطبان دارند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست صمیمی کتابداران شهرستان گرمسار جهت ارزیابی بررسی فعالیت فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان  با حضورنورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ رضا حسنی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه‌  عمومی بخش ایوانکی؛ جابر اشتری، رئیس شورای شهر ایوانکی؛ کتابداران شهرستان و جمعی از کارشناسان ستادی در سالن جلسات کتابخانه عمومی آیت الله محمدتقی ایوانکی برگزارشد.
سماکوش با اشاره به این مطلب که  کتابخانه‌های باید برنامه‌های فرهنگی شاخص برگزار کنند بیان داشت: کتابداران و خدمات اطلاع‌رسانی کتابخانه‌ها و مراکزاطلاع‌رسانی از دیگر ابزارهایی هستند که می‌توانند دسترسی به اطلاعات، به‏ویژه اطلاعات مفید و متناسب با نیاز اطلاعاتی مخاطبان را فراهم کنند.
وی با اشاره به نقش  مهم کتابداران در جامعه  گفت: کتابداران با درک درستی از جایگاه و اهمیت نقش خود و تلفیق برخی از مهارت‌های حرفه‌ای، از جمله مهارت‌های ارتباطی(کلامی و غیرکلامی)، مهارت‌های فناوری اطلاعات، تعهد و دانش موضوعی، و همچنین به‏عنوان آموزش‏دهند‌گان سواد اطلاعاتی، می‌توانند به‏گونه‌ای مؤثر مخاطبان را تا رسیدن به نتیجۀ مطلوب یاری برسانند.
در ادامه بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه‌ عمومی بخش ایوانکی با اشاره به این مطلب که ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می شود اظهار داشت: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی وظیفه همگانی است.
رضا حسنی ضمن قدردانی از کتابداران کتابخانه عمومی علامه محمد تقی ایوانکی گفت: این کتابخانه با برگزاری فعالیت‌های متنوع فرهنگی موجب جذب مخاطبان شده است.
در ادامه جابر اشتری رئیس شورای شهر ایوانکی با اشاره به این مطلب که کتابداران نقش بسزایی را در ترویج فرهنگ مطالعه دارند افزود: شورای اسلامی شهر ایوانکی آمادگی لازم را برای  همکاری با کتابخانه عمومی آیت الله محمد تقی ایوانکی جهت برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در راستای  ترویج فرهنگ مطالعه دارد.
شایان ذکر است: در این نشست کارشناسان فرهنگی، منابع و روابط عمومی عملکرد هشت ماهه کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار را به نمایش گذاشتند و در خصوص برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها و جذب مخاطبان  به این مکان فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.  

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 365