بيشتر
1397/10/30 يكشنبه در بخش کودک کتابخانه مرکزی استان سمنان؛ کارگاه مادران قصه گو برگزار شد کارگاه مادران قصه گو در بخش کودک کتابخانه مرکزی استان سمنان برگزارشد به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حنیفه صفری رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی ضمن بیان اینکه قصه‌ها و افسانه‌ها همواره در رشد و کمال ذهنی و فرهنگی انسان‌ها مؤثر بوده و به‌نوعی زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم، شیوۀ کار و تولید، اخلاق و اعتقادات هر جامعه را نشان داده‌اند بیان داشت: کتاب‌خوانی و قصه‌گویی باید از همان دوران  کودکی در عنصر زندگی هر فرد، جایی برای خود باز کند.
 وی با اشاره به این مطلب که وظیفۀ والدین تنها ایجاد اشتیاق به خواندن در کودکان نیست افزود: والدین باید برای تداوم کتاب‌خوانی در گروه‌های سنی برنامه‌هایی را پیش‌بینی کنند تا عادت به خواندن در دوران کودکی پایدار و نهادینه شود.
رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان  گفت: وقتی کتابی خوانده شود، پیام کتاب به مادران انتقال پیدا می‌کند و ارتباطات موضوعی در قصه‌گویی و رفتار مادران شکل خواهد گرفت.
شایان ذکر است: دومین کارگاه مادران قصه گو به همت مطهره پیمان خواه و مرضیه والی پور کتابداران بخش کودک در بخش کودک اجرا شد .

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]