بيشتر

1397/2/11 سه‌شنبه

به مناسبت اعیاد شعبانیه:

نمایشگاه کتاب در کتابخانه عمومی شهید فهمیده آرادان گشوده شد

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان با اشاره به این مطلب که نمایشگاه کتاب با همکاری این اداره و آموزش و پرورش شهرستان به مناسبت اعیاد شعبانیه در کتابخانه عمومی شهید فهمیده برگزار شد گفت: این نمایشگاه از دهم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته به روی علاقمندان گشوده است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان،ابراهیم مونسان در آئین افتتاحیه نمایشگاه که با حضور امام جمعه،فرماندار،شهردار،رئیس شورای شهر ،رئیس کمیته امدادو ناشران و نویسندگان شهرستان آرادان برگزارشد ضمن بیان اینکه در این نمایشگاه 1400عنوان کتاب با 22هزارو 500نسخه در گروه سنی کودک وبزرگسال در معرض دید عموم قرار گرفته است بیان داشت:برگزاری نمایشگاه در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار تاثیر گذار است.
امام جمعه شهرستان آرادان نیز، با تاکید براینکه برپایی نمایشگاه کتاب یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی است اظهار داشت: باید برای برگزاری چنین نمایشگاههایی تلاش شود.
حجت الاسلام جلیل شریفی نیا با اشاره به این مطلب که کتاب و کتابخوانی از جمله مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ است افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیار زیادی بر انس با کتاب در میان همه اقشار بخصوص جوانان داشته و دارند.
وی کتاب را مجموعه‌اى از محصولات یک فکر، اندیشه، ذوق وهنردانست و گفت: باید برای توسعه کتابخوانی تلاش شود.
در ادامه فرماندارشهرستان آرادان نیز،مهمترین هدف نمایشگاه کتاب را توسعه گفتمان فرهنگی دانست و افزود: کتاب باید در زندگی مردم بیشتر وجود داشته باشد.
سعید افشاری تصریح کرد: امیدواریم مسئولان توسعه کتاب و کتابخوانی را در اولویت کارهایشان قرار دهند و در تمام برنامه‌هایشان پیوست فرهنگی را در نظر بگیرند.
وی با با اشاره به گسترش فضاهای مجازی خاطرنشان کرد: فضاهای فرهنگی نظیر نمایشگاه کتاب فرصتی مناسبی جهت تحریک مردم به مطالعه است.
شایان ذکر است: در آئین اختتامیه شهردار آرادان شش میلیون ریال کتاب جهت استفاده کارکنان شهرداری از این نمایشگاه خریداری کرد.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1088