بيشتر

1397/10/10 دوشنبه

در بخش کودک کتابخانه عمومی 22بهمن شهرستان شاهرود؛

برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزارشد

برنامه‌های متنوع فرهنگی در بخش کودک کتابخانه عمومی 22بهمن شهرستان شاهرود برگزارشد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،  به همت سمیه رجبی و زهرا سادات هاشمی کتابداران بخش کودک کتابخانه عمومی 22بهمن شهرستان شاهرود نشست کتاب‌خوان  ویژه ورزشکاران کودک و کارگاه قصه درمانی مادر و کودک و  آموزش  سبک زندگی اسلامی برگزارشد.
نشست کتاب‌خوان  ویژه ورزشکاران کودک که با هدف ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه برگزار شد، در این نشست  کتاب‌های «اتفاق در جام جهانی» نوشته محسن اصفهانی  توسط سید توحید مرتضوی؛ « فیل دریایی  و قهرمان بیس بال »نوشته اسداله امرایی توسط هلیا اشراقی؛ «همراه با تکواندو» نوشته جواد ابن یمین توسط هلیا ابراهیمیان؛ «توپ رو بزن هوا بره» نوشته سمیعی توسط امیر حسین کریمیان و «حسنی میخواد فوتبالیست شه مثل علی دایی شه » نوشته  مجتبی نیک آیین  توسط دلسا بیاری معرفی شدند.
برگزاری «کارگاه قصه درمانی مادر و کودک و  آموزش  سبک زندگی اسلامی» در بخش کودک کتابخانه
همچنین «کارگاه قصه درمانی مادر و کودک و  آموزش  سبک زندگی اسلامی» با حضور اعضای کودک  ومادران با هدف تربیت نسلی آرام، مومن و کتاب‌خوان در سایه مادرانی فهیم،با حوصله و پرانگیزه و تربیت فرزند توام با قصه گویی و بیان نکات تربیتی برگزارشد.
در این نشست مریم انگشت باف کارشناس مشاوره و تربیت اسلامی به همراه  مادران و کودکان   به حیاط کتابخانه رفتند و بابرگ‌های درختان بازی کردند.
 کارشناس مشاوره و تربیت اسلامی در حین بازی و قصه سازی درباره برگها گفت: بازی در طبیعت و گشت و گذار در فصل‌های مختلف و دیدن پدیده های طبیعی از نزدیک باعث تربیت کودکان خلاق و شاد  می شود همچنین  حس کنجکاوی کودکان برانگیخته خواهد شد و باعث آرامش روح و روان کودکان خواهد شد.
در این کارگاه  انگشت باف با جعبه قصه گویی برای کودکان قصه  ای اززندگی  پیامبر(ص)  بر مبنای کتاب «محمد مثل گل بود»  نوشته غلامرضاحیدری ابهری  بیان کرد و  در این کارگاه کتاب‌های  «مبانی نظری اخلاق و تربیت اسلامی» نوشته زهرا مصطفوی و «گامی در مسیر تربیت اسلامی» نوشته رجبعلی مظلومی توسط کارشناس مشاوره و تربیت اسلامی معرفی شد.
تصویر سازی های خلاقانه با جمع آوری برگ‌های درختان  از دیگر برنامه های این کارگاه آموزشی بود.
  در خاتمه  زهرا حسینی مسئول کتابخانه عمومی 22بهمن شهرستان شاهرود  با اشاره به این مطلب که برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه موجب جذب مخاطبان و ترویج فرهنگ مطالعه می شود بیان داشت: کتابداران کودک  سعی می کنند با تبلیغ بیشتر این نشست ها و موضوعات جدید  و خلاقانه تر  موجب جذب جذب کودکان به محیط کتابخانه شوند.

 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 719