اخبار شهرستان‌ها
1401/6/9 چهارشنبه
باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان انجام شد؛
دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با فرماندار شهرستان آرادان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های شهرستان با رضا خانی فرماندار شهرستان آرادان دیدار و گفتگو کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه ابراهیم مونسان؛ رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان؛ و تعدادی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با رضا خانی، فرماندار شهرستان آرادان؛ باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن عرض تبریک انتصاب رضا خانی به سمت فرماندار شهرستان آرادان، به توجه خاص و ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله کتاب اشاره کرد و افزود: وظیفه همه افراد فرهیخته و همه دستگاه‌های فرهنگی کشور است که در اشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مسئله کتاب و کتاب‌خوانی اهتمام ورزند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با تأکید بر لزوم همراهی و همکاری شهرداری‌ها در اجرای وظایف قانونی خود در قبال کتابخانه‌های عمومی، حمایت مسئولان اجرایی در پیگیری این موضوع را بسیار ضروری و بااهمیت توصیف کرد.
طاهریان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از فرمانداری شهرستان آرادان انتظار داریم با تخصیص اعتبار لازم جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌ای و همچنین تجهیز کتابخانه‌های موجود در شهرستان همکاری لازم را داشته باشد.
در ادامه رضا خانی، فرماندار شهرستان آرادان، نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های استان در راستای توسعه کتاب‌خوانی و مطالعه هدفمند در بین اقشار مختلف جامعه، ابراز امیدواری کرد که در تخصیص اعتبارات جدید، موضوع کتابخانه‌های عمومی شهرستان ویژه در نظر گرفته شود و با تحقق این امر شاهد فضاهای جدید کتاب‌خوانی در سطح شهرستان باشیم.
وی همچنین گفت: فرمانداری آرادان با اعتقاد به جایگاه ویژه کتابخانه‌ها در ارتقاء فرهنگ عمومی و دانش علمی جامعه، نهایت سعی و تلاش خود را برای هماهنگی و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌های دولتی برای کمک به توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه مفید انجام خواهد داد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.