اخبار شهرستان‌ها
1401/6/22 سه‌شنبه
باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان انجام شد؛
بازدید سرزده نماینده مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید شاه‌چراغی
علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان از کتابخانه عمومی شهید شاه‌چراغی این شهرستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی شهید شاه‌چراغی بازدید و با زینب فرازی، مسئول این کتابخانه در خصوص مسائل و نیازهای کتابخانه گفتگو کرد.
در ابتدا زینب فرازی، مسئول کتابخانه شهید شاه‌چراغی شهرستان دامغان ضمن عرض خوش‌آمد به نماینده مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه، از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در کتابخانه سخن گفت و افزود: برگزاری برنامه‌هایی مانند نشست‌های کتاب‌خوان، نشست‌های جمع خوانی، کلاس‌های آموزشی و قصه‌گویی برای کودکان و سایر برنامه‌های فرهنگی جذاب، سبب توجه مردم به این کتابخانه شده است.
علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات کتابداران این کتابخانه، به جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در توسعه کشور اشاره کرد و افزود: کتابخانه‌های عمومی نقش مؤثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ارتقای سرانه مطالعه بر عهده‌دارند.
وی زمینه سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ارتقای شاخص مطالعه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: مسئولان و نمایندگان مجلس وظیفه دارند در حد توان از این نهاد فرهنگی حمایت کنند.
گفتنی است در اين بازديد، مسائل و مشكلات كتابخانه عمومي شاه‌چراغی، ازجمله تعویض کف‌پوش کتابخانه و کمبود منابع بخش كودك مطرح گرديد و نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در ارتباط با جذب بودجه و منابع مالی و حل مسائل و مشكلات فوق ابراز امیدواری کرد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.