اخبار شهرستان‌ها
1401/6/6 یکشنبه
در راستای اقدامات انجام‌شده در کتابخانه‌ها و سیاست‌های پیش رو؛
دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با امام جمعه شهر ایوانکی
محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در راستای اقدامات انجام‌شده در کتابخانه‌ها و سیاست‌های پیش رو به همراه حسن نور محمدی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ با حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی کشمیر امام جمعه شهر ایوانکی دیدار و گفتگو کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این دیدار با اشاره به مسئله کمبود مطالعه و آسیب‌های اجتماعی، آن را چندوجهی دانست و خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در این حوزه شد.
محمد طاهریان کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی را تنها کتابخانه شهر دانست و افزود: خوشبختانه این کتابخانه با توجه به موقعیت مکانی مناسب و همچنین نیروهای انسانی کارآمد و باتجربه مورد استقبال بی‌نظیر مردم فرهنگ دوست ایوانکی قرارگرفته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به کمبود فضاهای فرهنگی و کتابخانه‌ای و با عنایت به سرانه کتاب‌خوانی در شهر و استقبال خوب مردم از مقوله کتاب و همچنین ساخت سی هزار واحد مسکن جدید در شهر، خواستار ساخت و توسعه فضاهای فرهنگی و کتابخانه‌ای جدید در شهر ایوان کی شد.
وی با تأکید بر تأثیر امام جمعه در مدیریت فرهنگی شهر گفت: رهنمودهای ائمه محترم جمعه در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، تأثیر بسزایی دارد. با توجه به اهمیت کتاب‌خوانی در ارتقای فرهنگ عمومی، خواستار حمایت همه‌جانبه شما از کتابخانه‌های عمومی هستیم.
امام جمعه ایوان کی نیز در این دیدار از اقدامات ارزنده اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تقدیر کرد و گفت: اگر جامعه ما کتاب‌خوان شود، قطعاً شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه خواهیم بود.
وی با اشاره به ظرفیت و جایگاه تریبون نماز جمعه در جامعه، گفت: استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز گسترش فرهنگ مطالعه در شهرستان شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی کشمیر در ادامه ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی، بر لزوم ساخت کتابخانه جدید در شهر تأکید کرد.


 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.