اخبار شهرستان‌ها
1401/10/27 سه‌شنبه
در نشست نقد کتاب «عمو قاسم» مطرح شد؛
هدفم آشنایی کودکان و نوجوانان با منش و رفتار حاج قاسم بود
محمدعلی جابری نویسنده کتاب «عمو قاسم» در نشست نقد و بررسی کتاب «عمو قاسم» هدف از نوشتن این کتاب را آشنایی کودکان و نوجوانان با منش و رفتار حاج قاسم عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست نقد و بررسی کتاب «عمو قاسم» نوشته‌ی محمدعلی جابری با حضور زهرا شیرخانیان، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان، مؤلف اثر و جمعی از اعضا و فعالان فرهنگی با مشارکت کتابخانه شهید رجایی گرمسار، در کتابخانه علامه محمدتقی ایوانکی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه محمدعلی جابری نویسنده کتاب «عمو قاسم» با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر آنکه باید به شهید سلیمانی به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه‌ی درس‌آموز نگاه کنیم، گفت: مکتب شهید سلیمانی همان راه و مدرسه‌ی درس‌آموز ایشان بوده و همه شاخصه‌ها و ویژگی‌هایی است که ایشان را از سایرین متمایز می‌کند.
وی به اهمیت کتابخانه‌های عمومی و نقش کتاب در زندگی انسان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی از نظر تعداد و منابع نسبت به گذشته بسیار غنی‌تر شدند و مخاطبان به راحتی می‌توانند کتاب موردنظر خود را در کتابخانه‌های محل خود تهیه کنند.
نویسنده کتاب «عمو قاسم» در ادامه ضمن بیان اینکه هدف از نوشتن این کتاب آشنایی کودکان و نوجوانان با منش و رفتار حاج قاسم بود، درخصوص علت نام‌گذاری کتاب اظهار داشت: علت نام‌گذاری این کتاب، علاقه من به سردار شهید قاسم سلیمانی بود و اینکه ایشان همیشه مراقب کودکان و نوجوانان بود و به آنان عشق می‌ورزید.
محمدعلی جابری تصریح کرد: تا کنون کتاب‌های زیادی در مورد سردار سلیمانی برای بزرگ‌سالان نوشته شده است و جای خالی کتابی مناسب سن کودکان احساس می‌شد به همین خاطر نوشتن این کتاب را به سرعت شروع کردم.
حجت‌الاسلام جواد قابل فعال فرهنگی نیز در این مراسم با ارزیابی مثبت کلیت این کتاب اظهار داشت: این اثر توانسته است شخصیت، رفتار، کردار و منش سردار شهید قاسم سلیمانی را به خوبی با اصول و مبانی انقلاب اسلامی تطبیق داده و نشان دهد که مکتب ایشان کاملاً در ذیل مکتب انقلاب جای می‌گیرد.
وی زبان ساده و روان کتاب را قابل‌فهم برای کودکان و نوجوانان دانست و گفت: جذابیت روایت‌های بیان‌شده سبب جذب همه گروه‌های سنی شده به این کتاب شده است.
حجت‌الاسلام جواد قابل ادامه داد: تصاویر کتاب به صورت حرفه‌ای و هوشمندانه انتخاب‌شده‌اند همچنین عنوان کتاب باعث جذب کودکان و صمیمیت میان مخاطبان و سردار سلیمانی شده است.
گفتنی است علاوه بر تشکیل نشست به صورت حضوری در محل کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی شهرستان گرمسار، جمعی از علاقه‌مندان این برنامه را از طریق بستر فضای مجازی اسکای روم نیز پیگیری و مشاهده کردند.


 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.