اخبار شهرستان‌ها
1401/6/6 یکشنبه
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ هم‌زمان با هفته دولت؛
آیین رونمایی از کتاب «مردان آسمانی» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، امام جمعه و فرماندار شهرستان گرمسار برگزار شد
آیین رونمایی از کتاب «مردان آسمانی» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، امام جمعه و فرماندار شهرستان گرمسار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار هم‌زمان با آغاز هفته دولت و با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ مهدی صفرخانلو، فرماندار شهرستان گرمسار؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا آرامی، امام جمعه شهرستان گرمسار؛ رضا کمالی، جانشین فرمانده سپاه ناحیه گرمسار؛ فتح‌الله معینیان، رئیس شورای شهر گرمسار؛ حسن نورمحمدی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ محسن فدایی باش، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار؛ محمد صفوی پناه، رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان گرمسار؛ و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی و کتاب‌خوانی در شهرستان گرمسار گفت: فعالیت‌های فرهنگی شاخصی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به وجود آمده است و همکاران کتابدار ما در شهرستان نیز اقدامات تحسین‌برانگیزی در این حوزه انجام داده‌اند.
وی با اشاره به برگزاری دومین دوسالانه جشنواره سراسری قصه‌گویی، خواستار همکاری ادارات و نهادهای فرهنگی جهت مشارکت در این جشنواره ملی شد و گفت: این جشنواره از ابتدای مردادماه آغاز و تا 20 شهریورماه ادامه خواهد داشت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در بخش دیگری از سخنانش خواستار افزایش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار شد.
فرماندار شهرستان گرمسار نیز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی در پیشرفت جوامع بشری گفت: کتاب‌خوانی شرط لازم برای توسعه همه‌جانبه کشورها است. وی همچنین بازگشت و ترغیب مردم به کتاب و کتاب‌خوانی را تنها راهکار بازگشت به راه توسعه پایدار عنوان کرد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار ضمن دعوت مردم شهرستان به مشارکت گسترده در دومین دوسالانه جشنواره سراسری قصه‌گویی گفت: قصه‌گویی همواره یکی از مهم‌ترین و رایجترین راههای انتقال تجربه بوده و در میان اقوام مختلف ایرانی، قصه‌ها همچون گنجینه یا میراثی گران‌بها به نسل‌های بعد منتقل‌شده است
در ادامه این نشست نیز از کتاب «مردان آسمانی» نوشته حسن معینیان رونمایی شد و از این نویسنده بومی و فعال حوزه دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.


 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.