اخبار شهرستان‌ها
1401/6/16 چهارشنبه
به منظور تسریع در روند تکمیل پروژه‌های عمرانی و کتابخانه‌های نیازمند بازسازی؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با فرماندار شهرستان شاهرود دیدار و گفتگو کرد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به منظور استفاده از اعتبارات تملک دارایی اولویت‌دار کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل؛ به همراه سید ابراهیم موسوی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود؛ به منظور تسریع در تأمین و جذب اعتبارات تملک و دارایی کتابخانه‌های عمومی شهرستان، با ابوطالب جلالی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود و کیارش پورنیا، معاون عمرانی فرمانداری شهرستان شاهرود دیدار و گفتگو کرد.
محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان بخصوص شهرستان شاهرود اظهار داشت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی قطعاً در راستای توسعه اخلاق و فضیلت در جامعه خواهد بود و نقش انکارناپذیر در توسعه و پیشرفت جوامع دارد.
وی ضمن اشاره به دستورالعمل‌های احداث کتابخانه روستایی افزود: هر روستایی در شهرستان شاهرود که شرایط ایجاد کتابخانه را داشته باشد، در صورت واگذاری حق انتفاع ساختمان توسط خیرین آن روستا، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تجهیز، تأمین نیرو و اداره آن خواهد کرد.
طاهریان با اشاره به اهمیت ارائه خدمات کتابخانه‌ای در مناطق روستایی به عنوان پایگاه مهم فرهنگی و اجتماعی یک روستا اظهار داشت: با عنایت به مطالبه مردم شریف روستای ابر برای احداث کتابخانه در این روستا و با توجه به جمعیت روستای ابر که زیر 2500 نفر است، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی همکاری با مسئولین روستا برای ایجاد «پیشخوان خدمات کتابخانه عمومی» در این روستا را دارد.
طاهریان در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و تحقق نیم درصد حق‌السهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها، این نهاد فرهنگی را در ارائه خدمات بهتر در حوزه‌های فرهنگی یاری خواهد رساند.
ابوطالب جلالی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود نیز در این دیدار ضمن تقدیر از پیگیری‌ها و حضور مستمر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در سطح شهرستان، با اشاره به نقش کتاب و مطالعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی،  تصریح کرد: کتابخانه‌ها می‌توانند با ترویج مطالعه، در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار باشند.
فرماندار شاهرود با بیان اینکه شهرستان نیازمند نگاه ویژه و مستقل در راستای توسعه فرهنگ مکتوب است گفت: امسال اعتبارات بهتری نسبت به سال گذشته از محل تملک دارایی‌ها برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان و مناطق روستایی تخصیص داده‌شده است و تلاش می‌کنیم از سایر اعتبارات جذب نشده نیز در این خصوص استفاده شود.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.