اخبار شهرستان‌ها
1401/6/9 چهارشنبه
در کارگاه مشاغل خانگی کتابخانه شهید باهنر داورآباد مطرح گردید:
توسعه مشاغل خانگی راهکاری برای رونق تولید و کاهش بیکاری
در کارگاه مشاغل خانگی کتابخانه شهید باهنر روستای داورآباد بر توسعه مشاغل خانگی تأکید شد و از آن به عنوان راهکاری برای رونق تولید، اشتغال‌زایی و افزایش درآمد برای خانواده‌ها و کاهش بیکاری اشاره شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، رضا خانی فرماندار شهرستان آرادان از کارگاه مشاغل خانگی کتابخانه شهید باهنر روستای داورآباد بازدید کرد.
در این بازدید رضا خانی فرماندار شهرستان آرادان؛ برگزاری این‌گونه کارگاه‌ها را مهم ارزیابی کرد و افزود: امروزه مشاغل خانگی و خرد، نقش بسیار زیادی در رفع معضل بیکاری ایفا می‌کنند.
رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان با تأکید بر نام‌گذاری مقام معظم رهبری، حمایت از کسب‌وکارهای خانگی مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و محلی را راهکاری برای رونق تولید و اشتغال‌زایی برای افراد دانست و افزود: این راهکارها پیامدهای مثبت اجتماعی به همراه دارد.
ابراهیم مونسان رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان؛ نیز در این بازدید ضمن درخواست از بانوان شهرستان برای شرکت در این نوع کارگاه‌ها گفت: امروزه کسب‌وکارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند که ازجمله مزایای آن، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب می‌باشد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.