اخبار شهرستان‌ها
1401/6/14 دوشنبه
به مناسبت هفته دولت جمهوری اسلامی ایران؛
آیین اختتامیه اولین لیگ کتاب‌خوانی دانش‌آموزی شهرستان آرادان برگزار شد
آیین اختتامیه لیک کتاب‌خوانی دانش‌آموزی شهرستان آرادان به مناسبت هفته دولت جمهوری اسلامی و روز کارمند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آیین اختتامیه دومین لیگ کتاب‌خوانی دانش‌آموزی شهرستان آرادان به مناسبت هفته دولت جمهوری اسلامی و روز کارمند، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان با حضور رضا خانی، فرماندار شهرستان آرادان؛ ابراهیم مونسان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان؛ محسن فدایی باش، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان؛ حمید عربی، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آرادان؛ علی مصطفوی، رییس اداره بهزیستی شهرستان آرادان؛ صادق قباخلو، معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان آرادان؛ حسین پازوکی، نویسنده و شاعر؛ و دیگر علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در محل کتابخانه عمومی شهید فهمیده این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه ابراهیم مونسان رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار گزارشی از روند شکل‌گیری اولین لیگ کتاب‌خوانی ارائه کرد و گفت: این مسابقه در نوع خودش در حوزه کتاب بسیار اثرگذار بوده چراکه دانش آموزان شرکت‌کننده در آن در یک حال و هوای متفاوت همراه با شور و هیجان و نشاط مطالعه کتاب را با جدیت تمام پیگیری کردند.
مونسان با اشاره به این مطلب که در مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور پانزده گروه سه نفره، شکل گرفت شد اظهار داشت: از این تعداد هشت گروه را دختران و هفت گروه را پسران تشکیل دادند.
وی افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونایی مرحله اول این لیگ به صورت مجازی برگزار شد و مرحله دوم این رقابت‌ها با حضور دانش آموزان پایه چهارم مقطع ابتدایی در کتابخانه عمومی شهید فهمیده انجام شد و دانش آموزان کتاب «داستانی که تمام نمی‌شود»، نوشته دکتر مرتضی مطهری و کتاب «اسم من پلاک است» نوشته مرتضی سرهنگی را موردمطالعه قراردادند.
در ادامه رضا خانی فرماندار شهرستان آرادان نیز ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی به فواید کتاب‌خوانی برای دانش آموزان پرداخت و افزود: هم‌نشین خوب، انسان را به آرامش و تکامل سوق می‌دهد و کتاب از دیرباز به عنوان بی‌بدیل مطرح بوده و اکنون نیز هست.
 رضا خانی گسترش فرهنگ و کتاب‌خوانی را برای پیشرفت جامعه بسیار مؤثر دانست و گفت: ترویج کتاب‌خوانی میان کودکان و نوجوانان، به معنای تلاش برای علاقه‌مند کردن آن‌ها به مطالعه و ایجاد عادت به مطالعه به عنوان یک برنامه‌ی روزانه است.
گفتنی است در پایان این رقابت سه گروه به عنوان گروه برگزیده شناخته شدند و از آن‌ها تقدیر شد.
گروه اول: فاطمه عادلی، فاطیما کیهانی مهر، کیانا قنبری
گروه دوم: النا حسینی، زهرا فرح‌پور، ستاره گیلوری
گروه سوم: محمد حسن نادری، محمدطاها شاه‌حسینی، علی سلیمانی 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.