اخبار شهرستان‌ها
1401/6/22 سه‌شنبه
در آستانه اربعین حسینی انجام شد؛
پویش «سلام بر حسین علیه‌السلام» در بخش کودک کتابخانه مرکزی استان برگزار شد
به همت بخش کودک کتابخانه مرکزی استان سمنان در آستانه اربعین حسینی ویژه‌برنامه «سلام بر حسین علیه‌السلام» در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حمیده میرزازاده، رییس کتابخانه مرکزی استان سمنان؛ از برگزاری پویش «سلام بر حسین علیه‌السلام» در بخش کودک کتابخانه مرکزی خبر داد.
حمیده میرزازاده ضمن تقدیر از حضور باشکوه اعضای فعال بخش کودک کتابخانه و همچنین خانواده‌هایشان در این ویژه‌برنامه گفت: هدف از برگزاری این پویش، آگاهی دادن به کودکان درباره فلسفه ذکر سلام بر حسین پس از نوشیدن آب است و این عمل موجب اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورا و درک قیام امام حسین (ع) در بین کودکان و نوجوانان خواهد شد.
 رییس کتابخانه مرکزی استان سمنان در ادامه تصریح کرد: کودکان ۴ تا ۱۲ سال برای شرکت در «پویش سلام بر حسین (ع)» می‌بایست از فرآیند کاشت بذر و آب دادن آن با عبارت «سلام بر حسین (ع)» در کتابخانه با کمک والدین یا کتابدار، فیلم و تصویر تهیه‌کرده و پس از درج مشخصات، آن را در سامانه بارگذاری کنند. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند فیلم‌ها و تصاویرشان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام با هشت‌های #پویش_سلام_بر_حسین و #نهاد_کتابخانه_های_عمومی_کشور و ذکر (منشن) کردن صفحه نهاد با شناسه iranplir منتشر کنند. 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.