اخبار شهرستان‌ها
1401/7/14 پنجشنبه
در راستای افزایش آگاهی و آمادگی کتابداران؛
دوره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در شهرستان شاهرود
دوره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در راستای افزایش آگاهی و آمادگی کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید ابراهیم موسوی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود؛ از برگزاری دوره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در راستای افزایش آگاهی و آمادگی کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود خبر داد.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود، ضمن بیان اینکه برگزاری این دوره آموزشی یکی از این فرصت‌های بی‌نظیر و تمام‌عیار در خصوص یادگیری امداد، کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی است افزود: زندگی روزمره برای انسان قابل پیش‌بینی نبوده و جهت جلوگیری از کاهش تلفات ناشی از این حوادث، مدیریت و کمک به دیگران نیاز به آموزش همگانی است.


شایان‌ذکر است: این دوره در دو نوبت سه‌روزه با در نظر گرفتن نوبت‌های کتابخانه برای کتابداران در محل اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با تدریس فاطمه طالع زاری، کارشناس جمعیت هلال‌احمر شاهرود برگزار شد.
در این دوره سرفصل‌هایی نظیر کمک‌های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک‌های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی، احیای قلی ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی-مفصلی-عضلانی باند، آتل‌بندی، حمل مصدوم، فوریت‌های پزشکی، سوختگی‌ها، مسمومیت‌ها- نیش وگزش-گازگرفتگی و آسیب‌هایی ناشی از گرما و سرما در میان فراگیران تدریس شد. 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.