اخبار شهرستان‌ها
1401/6/9 چهارشنبه
هم‌زمان با ششمین روز از هفته دولت انجام شد؛
بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از کتابخانه عمومی شهید فهمیده شهرستان آرادان
در ششمین روز از هفته دولت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به همراه جمعی از مدیران، از کتابخانه عمومی شهید فهمیده شهرستان آرادان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ، احمد ریواده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به همراه مصطفی مرادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان؛ حجت اسلام و المسلمین شریفی‌نیا، امام جمعه آرادان؛ رضا خانی، فرماندارشهرستان آرادان و ابراهیم مونسان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان از کتابخانه عمومی شهید فهمیده این شهرستان بازدید کرد.
در این بازدید احمد ریواده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان؛ ضمن تقدیر از زحمات کتابداران شهرستان، این قشر را جز اقشار تأثیرگذار در جامعه خواند و افزود: شغل کتابداری مانند شغل معلمی از جایگاه حساسی برخوردار است و باید نقش و جایگاه آن در جامعه حفظ و همواره ارتقاء یابد.
احمد ریواده گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در کشور نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی دارد بنابراین باید با اجرای برنامه‌های کاربردی زمینه ارتقای شاخص‌های مطالعه را فراهم سازیم.
ریواده خاطرنشان کرد: کتابداران از عوامل مهم ترویج و توسعه کتاب‌خوانی هستند و برای ترویج کتاب‌خوانی ابتدا باید کتابداران کتاب‌خوان داشته باشیم.
وی افزود: معرفی کتاب‌های بومی به مخاطبان به ویژه کودک و نوجوان باید در اولویت کار کتابداران باشد زیرا این آثار اهمیت مهمی در شناساندن فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و مفاخر هر شهرستان دارد.
در ادامه مصطفی مرادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز به نقش کتابخانه‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پرداخت و افزود: کتابخانه‌ها همواره در طول تاریخ نقش بسیار مهمی را در شکل‌گیری شخصیت فرهنگی آحاد جامعه داشته‌اند و این موضوع انکارناپذیر است.
وی وجود کتابخانه‌ها در هر شهر را به عنوان یک بستر علمی فرهنگی مناسب، مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: کتابخانه‌ها همواره در ارتقاء سطح آگاهی مردم جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند و علاوه بر تأثیر علمی، می‌توانند تأثیر فرهنگی نیز بر جامعه داشته باشند؛ لذا توسعه و تجهیز فضاهای مطالعه و کتابخانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.