اخبار شهرستان‌ها
1401/6/8 سه‌شنبه
با محوریت بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی دامغان؛
برگزاری جلسه شورای اداری در شهرستان دامغان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان گفت: جلسه شورای اداری به مناسبت فرارسیدن هفته دولت با حضور مسئولان کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آزاده امینیان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر همچنین تبریک روز کارمند گزارشی از روند فعالیت‌های مختلف انجام‌شده در کتابخانه‌ها و نیز شاخص‌های عضويت و امانت و سایر اقدامات انجام‌شده در این هفته ارائه کرد و افزود: خوشبختانه فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های سطح شهرستان در حال انجام است و عضويت وامانت کتابخانه‌ها نیز نسبت به قبل افزایش قابل‌توجهی داشته است.
امینیان اجرای برنامه‌های فرهنگی در جذب مخاطبین را بسیار مؤثر دانست و گفت: از کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان انتظار می‌رود فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه کتابخانه‌های خود را در این هفته افزایش دهند.
 در این نشست صمیمی مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان در خصوص چگونگی استفاده از ظرفیت عضویت رایگان در هفته دولت، فرهنگ‌سازی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، مشکلات کتابخانه‌ها و دیگر مسائل اداری به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
گفتنی است: در پایان این جلسه، نشست کتاب‌خوانی با موضوع شهیدان رجایی و باهنر برگزار شد و کتاب‌های «مکاتبات شهید رجایی با بنی‌صدر» نوشته کیومرث صابری، توسط محمد سلطانیه؛ کتاب «من محمدعلی رجایی» نوشته داود بختیاری دانشور، توسط جواد رئیسیان کتاب «خاطره‌هایی که از شهید رجایی به یاد دارم» نوشته حسن عسکری، توسط زهرا خادمیان؛ و کتاب «سوخته عشق» نوشته نسرین خدایاری، توسط زینب فرازی؛ معرفی و تجربه خواندن آن‌ها با دیگران به اشتراک گذاشته شد. 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.