بيشتر
1398/4/20 پنجشنبه در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ جلسه منتظران موعود با موضوع «حجاب و عفاف» برگزار شد جلسه منتظران موعود با موضوع «حجاب و عفاف» در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان جلسه منتظران موعود با موضوع «حجاب و عفاف» و «زندگانی امام رضا (ع)» با حضور حجت‌الاسلام رضا طاهریان، کارشناس مذهبی و بسیجیان توسط پایگاه بسیج امام خامنه‌ای «مدظله‌العالی» برگزار شد.
حجت‌الاسلام رضا طاهریان ضمن تبریک دهه کرامت بیان داشت: امام رضا (ع) شاخص‌ها و ویژگی‌هایی دارد که هرکدام از ‌آنها می‌تواند در جامعه امروز ما الگو قرار گیرد و مهم‌ترین ویژگی که از امام رضا (ع) می‌توانیم بیان کنیم رأفت و مهربانی حضرت است.
 وی گفت: هجرت‌های مختلفی در کشور ما رخ‌داده که در تبدیل‌شدن ایران به مرکز تأثیرگذاری اسلام در جهان موثّر بود، هجرت اجباری امام رضا (ع) به ایران و خط سیر حرکت ایشان در کشورمان که مثل رودی شد و ولایت را بر قلب‌ها حاکم کرد.
کارشناس مذهبی ابراز کرد: پس از هجرت امام هشتم به ایران، حضرت فاطمه معصومه (س) خواهر بزرگوار ایشان نه به‌واسطه عاطفه خواهری، بلکه به‌واسطه ولایتمداری به سمت ایران هجرت کردند.
وی در ادامه به بیان مطالبی در خصوص عفاف و حجاب پرداخت و گفت: حجاب می‌تواند موجب جلوگیری بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی در جامعه شود.
 طاهریان با تأکید بر اینکه ریشه تمام فضیلت‌های اخلاقی عفاف و حجاب است عنوان کرد: برترین عبادت پاک‌دامنی هست.
وی افزود: مسئله حجاب تنها پوشش نیست و نمادی از باورهای دینی و اعتقادی و ارزش‌های دینی هست.
در ادامه امیر شریفی فرمانده پایگاه بسیج امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که جلسه‌های حلقه صالحین به‌صورت مستمر در این اداره کل و اداره‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های این استان برگزارمی شود خاطرنشان کرد: روشنگری و ارتقاء سطح معرفتی بسیجیان با موضوعات فرهنگی و اعتقادی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جلسه‌های حلقه صالحین است.
شایان‌ذکر است: در این جلسه به بیان تفسیر بخشی از خطبه‌های نهج‌البلاغه پرداخته شد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]