بيشتر
1398/1/18 يكشنبه روح‌الله خادمی مطرح کرد؛ ضرورت سیاست گذاری و تصمیم گیری انجمن کتابخانه ها با توجه به بافت هر شهرستان عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی شهر استان سمنان گفت: انجمن کتابخانه ها می‌تواند سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های اثر گذاری با توجه به بافت هر شهرستان داشته باشد. روح‌الله خادمی، عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر در گفت و  گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، با اشاره به اثرگذاری اعضای حقیقی و حقوقی عضو این انجمن در امر کتابخانه و کتاب‌خوانی، بیان داشت: انجمن می‌تواند سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌هایی با توجه به بافت شهرستان خود داشته باشد تا در کنار سیاست‌های کلی که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دست اجرا است به توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای کتابخانه‌های عمومی کمک کند.
خادمی فعالیت انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر را مطلوب دانست و گفت: مشارکت حداکثری اعضا در حضور و برگزاری جلسات و داشتن برنامه مدون، برگزاری جلسات تخصصی به‌منظور رفع مشکلات و موانع و پیگیری اجرای مصوبات می‌تواند در ارتقای سطح فعالیت های انجمن موثر باشد.
وی با تأکید بر اینکه تاکنون انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر جلسات را به‌صورت مستمر و منظم برگزار کرده است، اظهار داشت: بیشتر جلسات انجمن با نتیجه‌های مطلوبی به پایان رسیده و مصوبات آن اجرایی شده است.
عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به این مطلب که باید برای توسعه فرهنگ  کتاب‌خوانی تلاش شود، گفت: ابتدا باید موانع مطالعه را بررسی کنیم که خود باعث ترویج فرهنگ مطالعه خواهد شد.
خادمی با تأکید بر اینکه باید برای ترویج فرهنگ مطالعه و ترغیب افراد به خواندن کتاب فعالیت علمی و پژوهشی انجام شود، اظهار داشت: انسان باید از دوران کودکی با کتاب انس بگیرد.
وی بابیان اینکه کودک و نوجوانی که با کتاب انس بگیرد، جایگزینی برای آن قرار نمی‌دهد، اظهار داشت: خانواده‌ها، مدارس، کتابخانه‌های عمومی و دیگر سازمان‌های مسئول در این زمینه باید همفکری و هماهنگی داشته باشند.
خادمی با اشاره به این مطلب که باید اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه نهادینه شود، افزود: راهکارهایی که برای ترویج فرهنگ مطالعه ارائه می شود، باید اجرایی شود.
عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر گفت: برای ترویج فرهنگ مطالعه باید همه اقشار جامعه تلاش کنند.
خادمی با اشاره به این که باید مطالعه مفید را تعریف و پیاده کنیم، افزود: لازم نیست حتماً مطالعه از طریق کتاب چاپی باشد، حال که رویکرد جامعه و به‌خصوص جوانان به سمت استفاده از تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی جدید مانند گوشی‌های هوشمند وتبلت است، می‌توان با این رویکرد برنامه‌ریزی کرد.
گفتنی است روح‌الله خادمی متولد شهرستان ارسنجان استان فارس و استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان است.
خادمی از دی‌ماه ۱۳۹۵ با حکم فرماندار شهرستان مهدی‌شهر و رئیس انجمن، عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شده است و حضور فعالی نیز در جلسات انجمن دارد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]