فهرست

اخبار برگزيده

در ديدار مديران‌كل کتابخانه‌های عمومی و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان صورت گرفت؛

تشريح برنامه‌های فرهنگی نكوداشت هفته دفاع مقدس

برنامه‌های فرهنگی نكوداشت هفته دفاع مقدس با حضور مديران‌كل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌كل کتابخانه‌های عمومی سمنان، در نشست مشترك به‌منظور برنامه‌ریزی فعالیت‌های هفته دفاع‌مقدس كه با حضور محمد طاهريان؛ مديركل کتابخانه‌های عمومی استان، سرهنگ پاسدار محمدحسن سلامي؛ مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان، محسن عزیزی‌منش؛ رييس اداره امور كتابخانه‌ها و همكاري‌های اداره‌کل، فاطمه مصطفوی؛ مدير ادبيات و تاريخ دفاع مقدس استان، عبدالرضا كاشيان؛ كارشناس راويان و جانشين مديركل حفظ آثار در موزه، قاسم رئوفي كارشناس فرهنگي و فاطمه مداح كارشناس همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومي استان برگزار شد.
محمد طاهريان در اين نشست ضمن تشريح برنامه‌های ويژه هفته دفاع مقدس اداره‌كل کتابخانه‌های عمومی سمنان، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومي در سطح استان برنامه‌های متنوعي ويژه گراميداشت ياد و خاطره شهدا در طول سال اجرا می‌کنند و به‌عنوان يك مركز فرهنگي، با ارائه برنامه‌های متنوع نقش پررنگي در نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس دارند.
وي با تأکید بر اينكه همه سازمان‌ها در نشر ارزش‌های دفاع مقدس بايد سهيم باشند، اظهار داشت: خوشبختانه کتابخانه‌های عمومي استان توانسته‌اند با برگزاري برنامه‌های فرهنگي همانند مسابقات کتاب‌خوانی، نشست‌های نقد و بررسي مرتبط با کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، نشست کتاب‌خوان و برنامه‌های شاخص ديگر در اين مسير پيش‌قدم و ثابت‌قدم باشند.
طاهريان خاطرنشان كرد: با توجه به رسالت مشترك در برگزاري برنامه‌های فرهنگي و نشر و ترويج کتاب‌خوانی به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با  اداره كل حفظ آثار هستيم تا طي برنامه‌ریزی بلندمدت اقدامات مشتركي انجام دهيم.
سرهنگ محمدحسن سلامي نیز در این مراسم  ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارزش‌مدار و فرهنگی بسیار خوب اداره‌کل کتابخانه‌ها در دو سال گذشته و استقبال از برنامه‌هایآتی این اداره‌كل کتابخانه‌های عمومي، بر لزوم همكاري با کتابخانه‌ها به‌عنوان دستگاه‌های متولي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، تأکید کرد و به بيان مطالبي در خصوص برنامه‌های مشترك به مناسبت هفته دفاع مقدس پرداخت.

وی با اذعان به اینکه موضوع دفاع مقدس، حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و نوعی مجاهدت است که اجر و مزد خدایی دارد افزود: باید در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و عمل به منویات امامین انقلاب اسلامی برنامه‌های متنوعی با مشارکت دستگاه‌های متولی فرهنگی برگزار شود.
سلامی افزود: برای معرفی و تسهیل دسترسی به آثار حوزه دفاع مقدس با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همکاری‌های لازم را خواهیم داشت.
اجرای برنامه‌های مشترک با موزه دفاع مقدس، گفتگو با نویسنده، روایت گری و خاطره گویی جلسه نقد و بررسی آثار، نویسنده برجسته استانی در حوزه دفاع مقدس، نشست‌های کتاب‌خوان، اهدای کتاب‌های صوتی به کتابخانه‌های عمومی، ایجاد پادکست و بریل کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، تجلیل از نوقلمان حوزه دفاع مقدس و ... ازجمله اقدامات مشترک این دو اداره‌کل، در هفته دفاع مقدس خواهد بود.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی