فهرست

اخبار برگزيده

در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان با مدیرکل بهزیستی عنوان شد:

دسترسی آسان کتاب برای همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف، رسالت اصلی کتابخانه‌های عمومی

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان سمنان باهدف افزایش تعاملات دوجانبه و ترویج موضوعات فرهنگی در چارچوب سازمانی با یکدیگر دیدار، گفتگو و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه محسن عزیزی منش رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان سمنان در دفتر مدیریت اداره کل بهزیستی دیدار و در خصوص تعاملات دوجانبه و ترویج موضوعات فرهنگی در چارچوب سازمانی گفتگو و تبادل‌نظر کردند.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن اشاره به عضویت تعداد زیادی از توان خواهان بهزیستی در کتابخانه‌های استان و ارائه گزارشی از اقدامات این سازمان برای توان‌خواهان بهزیستی، اعم از تهیه کتاب‌های صوتی و خط بریل برای نابینایان، ایجاد و اختصاص فضای مناسب برای ناشنوایان در کتابخانه مرکزی استان و همچنین ارسال کتاب‌های درخواستی برای این قشر اظهار داشت: حضور پررنگ توان خواهان بهزیستی در کتابخانه‌های عمومی استان نشان از همت والای این عزیزان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است و ما نیز همواره در تلاش هستیم تا بهترین شرایط را برای این عزیزان فراهم کنیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این نشست، در دسترس قرار دادن کتاب برای همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف جامعه را یکی رسالت‌های اصلی کتابخانه‌های عمومی دانست و گفت: با ایجاد ارتباط بین مراکز مختلف بهزیستی و کتابخانه‌ها، مددجویان می‌توانند از امکانات مختلف کتابخانه‌ها و منابع متنوع موجود بهره‌مند شوند.
طاهریان ضمن اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع در کتابخانه مرکزی برای توان خواهان ادامه داد: با همکاری مراکز مشاوره و کارشناسان بهزیستی می‌توان نشست‌هایی با کتابداران و اعضای کتابخانه در قالب کارگاه‌های آموزشی برگزار کرد که برای همه گروه‌های سنی مناسب و قابل‌استفاده باشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: همواره برای اعتلای فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه و فراهم نمودن بستر مناسب برای مددجویان در کنار سازمان بهزیستی هستیم و تلاش می‌کنیم تا خدمت‌گزار خوبی برای مردم باشیم.

محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز با تأکید بر ضرورت آگاهی بخشی به افراد جامعه بیان کرد: درروند درمان، اولویت بر پیشگیری است و غربالگری، شناسایی و بازپروری در مراحل بعدی قرار دارد. اگر بتوانیم با پیشگیری، مشکلات جسمی را در مراحل اولیه تشخیص دهیم، روند درمان آن آسان‌تر شده و هزینه‌های زیادی به خانوار تحمیل نمی‌شود. به همین دلیل است که نقش آگاهی و آموزش در این میان پررنگ است. مطالعه می‌تواند یکی از بهترین راهکارها برای بالا بردن سطح آگاهی افراد باشد و با در دسترس قرار دادن منابع مفید و کاربردی می‌توان گامی بزرگ در این زمینه برداشت.